Iran: eerste arrestaties wegens aanslag in Kerman
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft voor het eerst een aantal mensen gearresteerd in verband met de bloedige aanslag eerder deze week in Kerman, meldt de Iraanse minister van Binnenlandse Zaken Ahmad Wahidi. Het is niet duidelijk om hoeveel personen het gaat. Door de aanslag kwamen volgens de Iraanse autoriteiten 89 mensen om het leven.
Islamitische Staat (IS) eiste de verantwoordelijkheid ervoor op. De aanslag werd gepleegd tijdens een herdenking van de dood van de hooggeplaatste generaal Qassem Soleimani, die vier jaar geleden door een Amerikaanse droneaanval om het leven kwam.
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft een omstreden wet rond vrouwenrechten teruggestuurd naar het parlement. Met de wet zou het Baltische land zich terugtrekken uit de zogenoemde Istanbulconventie, die onder meer geweld tegen vrouwen moet tegengaan. Volgens de president zou de wet in huidige vorm een "tegenstrijdige boodschap zijn aan zowel de Letse samenleving als internationale bondgenoten."
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije en een reeks vooraanstaande islamitische landen hebben op een conferentie in Istanbul over de toekomst van Gaza gezegd dat de Palestijnen zichzelf moeten besturen. Ze wijzen elk stelsel om "een soort voogdij" over de Palestijnse bevolking te plaatsen van de hand. Dit zei de Turkse buitenlandminister Hakan Fidan na de gesprekken.
1 uur geledenPETERBOROUGH (ANP/AFP) - De man die verdacht wordt van een steekpartij in een trein in het Verenigd Koninkrijk zaterdag heeft mogelijk een link met drie andere incidenten, meldt de Britse politie. Die onderzoekt nu of er een verband is.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft een extra voorraad Britse kruisraketten voor de lange afstand gekregen. Met de zogenoemde Storm Shadow-raketten kan Oekraïne militaire doelen en de Russische olie-industrie blijven treffen. Zo hoopt het zich beter te kunnen verdedigen én de prijs van doorvechten voor het Kremlin te verhogen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn twee mensen gedood door Israëlische luchtaanvallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Zeven personen raakten gewond. Israël dreigde zondag het aantal aanvallen op Libanon op te voeren in de strijd tegen Hezbollah, omdat die groepering zich zou herbewapenen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt een mogelijke aanval op Mexicaans grondgebied uit in haar strijd tegen drugscriminaliteit. Dat meldt NBC News op basis van ingewijden.
2 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De Soedanese steden el-Fasher en Kadugli kampen met hongersnood, zegt de internationale waakhond voor voedselzekerheid IPC. De organisatie verwacht dat de honger de komende maanden aanhoudt.
3 uur geleden