Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraans verzet: keuze nieuwe president toont zwakte regime

Iraans verzet: keuze nieuwe president toont zwakte regime

TIRANA (ANP/AFP/RTR) - Dat Ebrahim Raisi de nieuwe president van Iran wordt, toont de zwakte van het regime in Teheran. Raisi is een handlanger die verantwoordelijk is voor duizenden executies, aldus de leidende Iraanse oppositiegroep in ballingschap.

De organisatie Iraanse Volksmoedjahedien (MEK) hield zaterdag een bijeenkomst in haar kamp in Albanië, die ook via internet was te volgen. Naar eigen zeggen was de omvang ongekend groot met duizenden aanhangers van over de hele wereld. Ook westerse politici, zoals de voormalige Amerikaanse buitenlandminister Mike Pompeo, deden mee. Daarnaast waren er betogingen tegen het radicaalislamitische regime in onder meer Berlijn, Londen en Brussel.

De MEK, met als politieke vleugel de Nationale Raad van Verzet van Iran (NCRI), streeft naar de "omverwerping" van het geestelijk leiderschap van Iran. De organisatie benadrukt dat toekomstig president Raisi een grote rol speelde bij de massa-executies van duizenden MEK-leden in 1988.

Het regime bevindt zich in een impasse, stelt de voorzitter van de NCRI. Zij hekelde de verkiezingen in juni, die met oppermacht werden gewonnen door Raisi, als een "schijnvertoning". Zijn overwinning zal opperste leider Ayatollah Ali Khamenei blijven achtervolgen: "Ze hebben hun eigen graf gegraven. Ze zijn als een schorpioen die zichzelf steekt wanneer hij wordt omringd door vlammen. De vervaldatum voor deze religieuze dictatuur is aangebroken."

Meer uit Buitenland

Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

1 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

1 uur geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

3 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

3 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

5 uur geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

5 uur geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

5 uur geleden