Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Investeringen in Nederlandse start-ups flink hoger dan vorig jaar

Investeringen in Nederlandse start-ups flink hoger dan vorig jaar

AMSTERDAM (ANP) - De investeringen in Nederlandse start-ups trekken weer aan. Dat geldt ook voor zogeheten scale-ups, jonge bedrijven die na hun eerste succes flink proberen te groeien. Investeerders waren kort na de uitbraak van het coronavirus terughoudend, maar dit jaar is er "over de hele linie een inhaalslag", meldt onder meer de Dutch Startup Association (DSA).

De beginnende bedrijven haalden gezamenlijk dit eerste halfjaar bijna 3 miljard euro op, tegen ongeveer 500 miljoen euro dezelfde periode een jaar eerder. Vooral de afgelopen drie maanden werd er veel geld opgehaald, ruim 2 miljard euro. Dat is meer dan in heel vorig jaar, aldus een rapport dat DSA heeft gemaakt samen met bedrijfsanalysebureau Dealroom.co, onderzoeksbureau Golden Egg Check, accountantsorganisatie KPMG, de Regionale Ontwikkelingsmaatschappijen en start-uporganisatie Techleap.nl.

Het hoge bedrag komt voor een groot deel door een paar "gigantische investeringsrondes", zegt DSA. Zo haalde de Amsterdamse betalingsdienstverlener Mollie afgelopen kwartaal 665 miljoen euro op en softwarebedrijf Messagebird 800 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 680 miljoen euro.

Ruimte voor verbetering

Kanttekening bij de flink gestegen cijfers is volgens DSA dat Nederlandse bedrijven voor grote investeringsrondes vooral bij buitenlandse investeerders populair zijn. "Daardoor vloeit veel van de winst weg naar het buitenland", zegt de organisatie.

Ook directeur Maurice van Tilburg van start-uporganisatie Techleap ziet voldoende ruimte voor verbetering, ondanks dat Nederland een van de snelst groeiende Europese landen is. "We bevinden ons in stevige concurrentie met de landen om ons heen die niet alleen groeien, maar ook in regelgeving blijven voorlopen", zegt Van Tilburg. Mogelijke verbeteringen zouden volgens DSA aantrekkelijkere aandelenopties voor medewerkers zijn en gunstigere belastingregels voor investeerders.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

3 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

8 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

9 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

10 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

12 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

12 uur geleden