Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING handhaaft groeiraming ondanks 'politieke drama' in Den Haag

ING handhaaft groeiraming ondanks 'politieke drama' in Den Haag

AMSTERDAM (ANP) - Door het "politieke drama" in Den Haag van de afgelopen dagen is het onwaarschijnlijk dat de Nederlandse economie dit jaar nog kan profiteren van het 'nationaal herstelplan' dat demissionair premier Mark Rutte voor ogen heeft. Dat stellen economen van ING in een nieuwe analyse. Ondanks alle perikelen handhaven de deskundigen van de bank wel hun eerdere voorspellingen voor de Nederlandse economie.

Het kan volgens ING maanden duren voor er weer een nieuwe regering is, nu veel partijen hebben aangegeven niet met Rutte in een nieuw kabinet te willen. Mogelijk zijn er zelfs nieuwe verkiezingen nodig, geeft de bank aan. En het huidige politieke wantrouwen maakt het volgens de economen in de tussentijd extra moeilijk voor het demissionaire kabinet om over belangrijke zaken te beslissen, met uitzondering van de aanpak van de coronapandemie en uitbreiding van bestaande steunmaatregelen voor de economie.

Dat er toch geen reden is om nu al voorspellingen voor de economische groei bij te stellen, komt omdat het plan van Rutte nog niet in de ramingen was meegenomen. Om een heel concreet plan ging het ook nog niet. De premier had aangegeven snel met de formerende partijen tot zo'n plan te willen komen om de economie een extra steun in de rug te geven. Dat laatste lijkt door alle ophef lastig.

ING gaat er voorlopig vanuit dat de Nederlandse economie dit jaar met 2,4 procent zal groeien. Door de aanhoudende lockdown is er in het eerste kwartaal naar verwachting nog wel sprake van krimp. Maar als de coronamaatregelen in de loop van het jaar afgebouwd kunnen worden, zou het herstel aan kracht moeten winnen. Toch duurt het volgens ING waarschijnlijk nog even voor Nederland de grote coronaklap van vorig jaar te boven is. Voor 2022 en 2023 gaat de bank uit van verder herstel, met plussen van 3,3 en 1,6 procent.

Meer uit Financieel

Boete telecombedrijf Odido om onvoldoende beveiligd aftapsysteem

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido heeft een boete van ruim 1,5 miljoen euro gekregen van de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) omdat het aftapsysteem op meerdere punten niet aan de wettelijke beveiligingseisen voldeed. Inmiddels zijn de beveilingsrisico's weggenomen door Odido. Telecombedrijven zijn verplicht om aftappen door politie en veiligheidsdiensten mogelijk te maken.

14 minuten geleden
AEX-index hard omlaag door onrust bij regionale banken in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag hard omlaag. De stemming werd gedrukt door de koersverliezen op Wall Street, waar de kwartaalberichten van enkele regionale banken voor onrust zorgden. Zo waarschuwden Zion Bancorp en Western Alliance voor verliezen op grote leningen, waardoor beleggers twijfelen aan de stappen die deze banken zetten om risico's rond leningen te beperken.

16 minuten geleden
Sjorders haven Rotterdam stoppen staking na principeakkoord cao

ROTTERDAM (ANP) - Sjorders in de haven van Rotterdam stoppen met staken. Dat hebben ze vrijdagochtend besloten nadat vakbond FNV en havenbedrijven ILS en Matrans donderdag een onderhandelingsresultaat hadden bereikt over een nieuwe cao. Volgens FNV-bestuurder Niek Stam zijn de sjorders tevreden met dat akkoord. De komende weken zullen de vakbondsleden gaan stemmen over het resultaat.

1 uur geleden
Ledenbestand fitnessketen Basic-Fit blijft groeien

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft in het derde kwartaal opnieuw meer leden verwelkomd. Volgens de beursgenoteerde sportscholenuitbater kwamen er in de afgelopen periode 218.000 nieuwe abonnees bij. Het klantenbestand groeide over de eerste negen maanden van dit jaar met 13 procent tot 4,73 miljoen. Het aantal clubs steeg in die periode met 78 tot 1653.

1 uur geleden
Conflict rond Nexperia bedreigt ook Amerikaanse autoproductie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Ook de autoproductie in de Verenigde Staten dreigt snel geraakt te worden door het conflict rond de Nijmeegse chipmaker Nexperia, waarschuwt de Alliance for Automotive Innovation (AAI). De branchevereniging in Washington, die vrijwel alle grote wereldwijde autofabrikanten zoals General Motors, Ford, Volkswagen en Toyota vertegenwoordigt, dringt aan op een snelle oplossing van het conflict.

1 uur geleden
Bronnen: Nintendo vraagt partners productie Switch 2 te verhogen

KYOTO (ANP) - Nintendo heeft leveranciers gevraagd de productie van zijn nieuwste gamecomputer Switch 2 op te voeren. Eind maart volgend jaar moeten zij minstens 25 miljoen exemplaren produceren, melden ingewijden die de plannen kennen aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

WASHINGTON (ANP) - Een mogelijke afschaffing van de hypotheekrenteaftrek in Nederland heeft waarschijnlijk een prijsremmende werking, maar laat de huizenprijzen niet opeens flink dalen. Dat voorziet de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij. Hij benadrukt dat het stoppen met het fiscale voordeel voor huizenbezitters geleidelijk moet gebeuren en onderdeel moet zijn van een breder pakket maatregelen.

3 uur geleden