'Infrastructuurplan Biden goed voor 19 miljoen banen'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse plan om de komende jaren miljarden te steken in infrastructurele projecten levert volgens president Joe Biden 19 miljoen banen op. Volgens de president, die de omvangrijke investering van meer dan 2000 miljard dollar eerder deze week bekendmaakte, helpt het plan daarmee bij het herstel uit de coronacrisis.
Biden beriep zich vrijdag op "onafhankelijke analyses" die aantoonden dat het plan 19 miljoen extra banen zou scheppen, als het wordt aangenomen. Het doel van Biden is om de fysieke en technologische infrastructuur van het land te moderniseren. Daarnaast moet de al lang bestaande economische ongelijkheid in het land worden aangepakt.
Volgens Biden zullen verschillende onderdelen van het plan voor extra banen zorgen. Naast de bouw van betaalbare woningen en inspanningen om verlaten mijnen op te ruimen of oude oliebronnen af te sluiten, moet ook werk gemaakt worden van klimaatmaatregelen.
Biden reageerde ook op de kritiek dat hogere belastingen die de president aan bedrijven wil opleggen, de groei van de economie zouden kunnen afremmen. Volgens Biden functioneert de economie juist beter als bedrijven worden gevraagd ook "hun eerlijke deel" te betalen. "Het zal de economie helemaal niet vertragen", aldus de president. "Het zal de economie beter laten functioneren en meer energie creëren."
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
10 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
12 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden