'Infrastructuurplan Biden goed voor 19 miljoen banen'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse plan om de komende jaren miljarden te steken in infrastructurele projecten levert volgens president Joe Biden 19 miljoen banen op. Volgens de president, die de omvangrijke investering van meer dan 2000 miljard dollar eerder deze week bekendmaakte, helpt het plan daarmee bij het herstel uit de coronacrisis.
Biden beriep zich vrijdag op "onafhankelijke analyses" die aantoonden dat het plan 19 miljoen extra banen zou scheppen, als het wordt aangenomen. Het doel van Biden is om de fysieke en technologische infrastructuur van het land te moderniseren. Daarnaast moet de al lang bestaande economische ongelijkheid in het land worden aangepakt.
Volgens Biden zullen verschillende onderdelen van het plan voor extra banen zorgen. Naast de bouw van betaalbare woningen en inspanningen om verlaten mijnen op te ruimen of oude oliebronnen af te sluiten, moet ook werk gemaakt worden van klimaatmaatregelen.
Biden reageerde ook op de kritiek dat hogere belastingen die de president aan bedrijven wil opleggen, de groei van de economie zouden kunnen afremmen. Volgens Biden functioneert de economie juist beter als bedrijven worden gevraagd ook "hun eerlijke deel" te betalen. "Het zal de economie helemaal niet vertragen", aldus de president. "Het zal de economie beter laten functioneren en meer energie creƫren."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
57 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
2 uur geleden