In vrijwel heel Afghanistan nachtelijk uitgaansverbod
KABUL (ANP/AFP) - De Afghaanse regering heeft in vrijwel heel het land een nachtelijk uitgaansverbod afgekondigd. De maatregel geldt in 31 van de 34 provincies van het land. De Afghanen mogen van 22.00 uur tot 04.00 uur niet de deur uit. Het verbod geldt niet in de hoofdstad Kabul en de provincie Panjshir, die naast Kabul ligt, en de zuidoostelijker gelegen provincie Nangarhar.
De Afghaanse regering staat onder druk nu de buitenlandse troepen die het land 20 jaar lang tegen de extremistische Taliban hielpen verdedigen, afhaken. De Taliban zijn in het offensief en hebben inmiddels al ongeveer de helft van het land in handen. Afghaanse luchtmachtofficieren hebben eerder al geklaagd dat ze 's nachts niet meer doelmatig kunnen optreden door het wegvallen van Amerikaanse luchtsteun en de modernere Amerikaanse vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden