Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In België aangehouden terreurverdachten vermoedelijk lid van IS

In België aangehouden terreurverdachten vermoedelijk lid van IS

BRUSSEL (ANP) - De zeven terreurverdachten die donderdag in België zijn opgepakt, zouden lid zijn van de tak van de terreurorganisatie IS die wortels heeft in Tsjetsjenië en Dagestan. Dat schrijft de Vlaamse krant De Standaard.

Deze tak van IS (Islamitische Staat) pleegde eerst vooral aanslagen in de eigen regio, maar heeft sinds een jaar of twee het werkterrein uitgebreid binnen Europa. Dat gaat "via een propaganda-apparaat dat in verschillende talen publiceert", zegt een onderzoeker bij het Amerikaanse Soufan Center tegen De Standaard.

Het actiegebied van de IS Korasan Provincie, of ISKP-tak, had zich eerder al uitgebreid naar Rusland. In maart pleegde ISKP een aanslag op een concertzaal in Moskou waarbij meer dan 140 mensen omkwamen. Een andere trend is volgens de onderzoeker dat bij de uitbreiding binnen Europa niet alleen mensen uit de regio van Tsjetsjenië of omgeving tot het netwerk toetreden, maar Europeanen die niet afkomstig zijn uit de Kaukasus.

Olympische Spelen

Niet alleen in België, maar ook in Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk loopt een gerechtelijk onderzoek naar deze groep.

De aanhoudingen in België waren onder meer in Gent, Antwerpen en Zonhoven. De aangehouden mensen worden verdacht van deelname aan een terroristische groep en voorbereiding van een terroristische aanslag, mogelijk in verband met de Olympische Spelen in Parijs.

Meer uit Buitenland

Aardbeving met kracht van 5.7 treft Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).

3 minuten geleden
Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

7 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

7 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

7 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

9 uur geleden
Ontduik blowend Duitse militaire dienst, tipt linkse leider

BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.

9 uur geleden
Kallas ziet geen paniek bij EU-ministers over vredesplan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

9 uur geleden