Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In België aangehouden terreurverdachten vermoedelijk lid van IS

In België aangehouden terreurverdachten vermoedelijk lid van IS

BRUSSEL (ANP) - De zeven terreurverdachten die donderdag in België zijn opgepakt, zouden lid zijn van de tak van de terreurorganisatie IS die wortels heeft in Tsjetsjenië en Dagestan. Dat schrijft de Vlaamse krant De Standaard.

Deze tak van IS (Islamitische Staat) pleegde eerst vooral aanslagen in de eigen regio, maar heeft sinds een jaar of twee het werkterrein uitgebreid binnen Europa. Dat gaat "via een propaganda-apparaat dat in verschillende talen publiceert", zegt een onderzoeker bij het Amerikaanse Soufan Center tegen De Standaard.

Het actiegebied van de IS Korasan Provincie, of ISKP-tak, had zich eerder al uitgebreid naar Rusland. In maart pleegde ISKP een aanslag op een concertzaal in Moskou waarbij meer dan 140 mensen omkwamen. Een andere trend is volgens de onderzoeker dat bij de uitbreiding binnen Europa niet alleen mensen uit de regio van Tsjetsjenië of omgeving tot het netwerk toetreden, maar Europeanen die niet afkomstig zijn uit de Kaukasus.

Olympische Spelen

Niet alleen in België, maar ook in Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk loopt een gerechtelijk onderzoek naar deze groep.

De aanhoudingen in België waren onder meer in Gent, Antwerpen en Zonhoven. De aangehouden mensen worden verdacht van deelname aan een terroristische groep en voorbereiding van een terroristische aanslag, mogelijk in verband met de Olympische Spelen in Parijs.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

26 minuten geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

1 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

1 uur geleden
Veroordeelde Braziliaanse ex-president kan niet meer in beroep

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.

1 uur geleden
Zelensky wil met Europese bondgenoten naar Trump

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.

1 uur geleden
VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

3 uur geleden
Nieuw overleg bemiddelaars over tweede fase bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.

3 uur geleden