IMF presenteert nieuwe ramingen voor wereldeconomie
WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) komt dinsdag met nieuwe economische ramingen voor de wereldeconomie. Het beeld ziet er wat gunstiger uit dan het fonds eerder voorspelde, liet topvrouw Kristalina Georgieva vorige week al doorschemeren. Maar hoe dat precies zit moet nog blijken uit de cijfers. Ook worden er veel andere cijfers naar buiten gebracht, onder meer over de Nederlandse economie.
In januari dacht de organisatie uit Washington nog dat de mondiale economie dit jaar weer met 5,5 procent zou kunnen groeien, na de krimp van 3,5 procent van vorig jaar. Voor 2022 werd een plus van 4,2 procent voorzien.
Volgens Georgieva zullen zowel de ramingen voor 2021 als 2022 opwaarts worden bijgesteld. De economische vooruitzichten in de wereld zouden zijn verbeterd door het Amerikaanse coronasteunpakket van president Joe Biden en de voortgang met vaccinatiecampagnes in diverse landen.
Georgieva merkte in een toespraak wel op dat er economisch gezien nog steeds sprake is van "extreem grote onzekerheid". Een sneller herstel van de Amerikaanse economie zou ook kunnen leiden tot een snelle stijging van de rentes, wat het aangaan van leningen minder aantrekkelijk zou maken en daardoor ongunstig kan uitpakken voor bijvoorbeeld veel opkomende en zich ontwikkelende economieën.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
3 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
4 uur geleden