Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF: coronacrisis dreigt vrouwen extra op achterstand te zetten

IMF: coronacrisis dreigt vrouwen extra op achterstand te zetten

WASHINGTON (ANP) - Door de coronacrisis dreigt de ongelijkheid tussen mannen en vrouwen in de wereld verder op te lopen. Vrouwen zijn namelijk vaak de dupe bij economische tegenslag. Daarvoor waarschuwt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Als overheden de juiste maatregelen nemen kunnen ze voorkomen dat vrouwen onnodig veel op achterstand worden gezet.

Volgens de deskundigen van het IMF werken vrouwen vaker dan mannen in sociale sectoren, zoals toerisme, detailhandel of horeca. Juist deze sectoren worden het hardst geraakt door alle lockdowns en coronamaatregelen en de kans op baan- of inkomensverlies is voor dit werk groter. Ook zijn vrouwen door de bank genomen meer actief in de informele economie van ontwikkelingslanden. Dat betekent dat ze vaak zwart worden betaald en makkelijk op straat kunnen worden gezet.

Het IMF merkt op dat vrouwen zich ook meer dan mannen bezighouden met huishoudelijke taken en zorg voor kinderen. Als de scholen van kinderen gesloten zijn vanwege de virusuitbraak, maakt dit het lastig voor vrouwen om naast de zorg voor de kinderen ook nog betaald werk te hebben.

Inkomensondersteuning

In veel arme landen speelt tijdens economische crisis nog een bijkomstig probleem. Daar verhinderen ouders hun kinderen, meestal de meisjes, dan om naar school te gaan. In plaats daarvan worden ze aan het werk gezet om geld te verdienen voor het gezin. Volgens het IMF is dit heel schadelijk voor de toekomstkansen van deze meisjes.

Het fonds adviseert overheden onder meer om kwetsbare groepen in de samenleving tegemoet te komen met een vorm van inkomensondersteuning. Ook pleit de organisatie voor maatregelen die helpen om zorgtaken in het gezin beter te verdelen. Zo hebben Oostenrijk, Italië, Portugal en Slovenië betaald verlof ingevoerd voor ouders met kinderen onder een bepaalde leeftijd. En Frankrijk heeft een ziekteverlofregeling uitgebreid naar ouders van wie de kinderen tijdelijk niet naar school kunnen en die niemand anders hebben die op de kinderen kan passen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd tijdens overleg Trump en Poetin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd gesloten. Beleggers hielden de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska in de gaten. Ze hopen dat het overleg de weg kan vrijmaken voor een deal over de oorlog die Rusland met Oekraïne voert.

2 uur geleden
World Economic Forum vindt geen bewijs van wangedrag oprichter

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.

4 uur geleden
Topman OpenAI wil biljoenen uitgeven aan infrastructuur voor AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI wil in de toekomst biljoenen, oftewel duizenden miljarden, uitgeven aan infrastructuur voor de ontwikkeling en het laten draaien van AI-diensten. Dit heeft topman Sam Altman gezegd. Het concern achter chatbot ChatGPT zou alleen nog een manier moeten vinden om aan het geld te komen.

4 uur geleden
Ebusco dringt verlies terug terwijl het werkt aan voortbestaan

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft de omzet in de eerste jaarhelft fors zien afnemen. Wel is het de onderneming uit Deurne gelukt om het nettoverlies te verkleinen.

4 uur geleden
Sieradenketen Claire's in financiële problemen, ook in Nederland

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.

6 uur geleden
Chipbedrijven omlaag op Damrak na cijferbericht Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op kwartaalresultaten van de Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials, dat een belang heeft in Besi. Dat chipbedrijf zakte 3,3 procent en eindigde daarmee onderin de AEX. Branchegenoten ASMI en ASML daalden tot 2,8 procent.

7 uur geleden
Vakbonden verwachten stap van NS bij hervatten cao-overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC verwachten een stap van spoorvervoerder NS als ze dinsdag weer formeel in gesprek gaan over een nieuwe cao. Anders dreigen opnieuw stakingen.

7 uur geleden