World Economic Forum vindt geen bewijs van wangedrag oprichter
GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.
Het WEF meldde in april dat het een klokkenluidersbrief had ontvangen over wangedrag. Daarop stelde de organisatie een onderzoek in samen met externe juridische adviseurs. Dat onderzoek is nu afgerond.
Schwab stapte in dezelfde maand op bij het WEF als voorzitter van de raad van toezicht. Vicevoorzitter Peter Brabeck-Letmathe werd aangesteld als tijdelijk voorzitter. Hij legt deze functie neer nu het onderzoek is afgerond. André Hoffmann en Larry Fink zijn gekozen als de nieuwe tijdelijke voorzitters. Hoffmann is vicevoorzitter van de Zwitserse farmaceut Roche en Fink is de topman van de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock.
Maatregelen
De raad van toezicht stelt maatregelen te hebben genomen om alle kwesties aan te pakken die tijdens het onderzoek naar boven kwamen, zoals het versterken van het bestuur. "Kleine onregelmatigheden, voortkomend uit onduidelijke grenzen tussen persoonlijke bijdragen en Forum-activiteiten, weerspiegelen eerder een diepgaande betrokkenheid dan opzettelijk wangedrag", meldt de organisatie over Klaus en Hilde Schwab.
Bij de jaarlijkse WEF-top in het Zwitserse skioord Davos in januari komen wereldleiders, staatshoofden, ministers, bankiers en topbestuurders uit het bedrijfsleven bijeen. De in Duitsland geboren Klaus Schwab (87) was jarenlang het gezicht van de organisatie. Hij en het WEF zijn al jaren doelwit van complottheorieën.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
5 uur geleden