Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sieradenketen Claire's in financiële problemen, ook in Nederland

Sieradenketen Claire's in financiële problemen, ook in Nederland

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.

Vakmedium RetailTrends meldde vrijdag dat ook de Nederlandse tak uitstel van betaling heeft aangevraagd. De negen winkels in onder andere Amsterdam, Arnhem en Rotterdam zouden voorlopig wel openblijven. Claire's kampt onder meer met stevige concurrentie en schulden. Daarbij heeft de keten last van Amerikaanse invoerheffingen.

In het VK blijven de winkels nog open, maar is de webshop gesloten, meldt Claire's op zijn website. In verschillende landen zijn inmiddels bewindvoerders aangesteld. In de VS is Claire's een zogeheten Chapter 11-procedure gestart om bescherming tegen schuldeisers te krijgen. Het is de tweede keer in zeven jaar dat het bedrijf dit heeft gedaan.

De winkels

Woordvoerders van Claire's waren vrijdag niet direct bereikbaar. De keten heeft meer dan 2700 winkels in zeventien landen in Noord-Amerika en Europa. Het bedrijf werd in 1974 opgericht en richt zich vooral op meisjes tussen 3 en 18 jaar. Naast sieraden verkoopt Claire's ook bijvoorbeeld cosmetica en accessoires. In de winkels kunnen mensen daarnaast oorpiercings laten zetten.

Na de eerste aanvraag van uitstel van betaling ging het een aantal jaren goed met het bedrijf, blijkt volgens persbureau Reuters uit gerechtelijke stukken. De laatste jaren zou Claire's echter lijden onder toenemende concurrentie van webwinkels als Shein en andere winkels die oorpiercingdiensten bieden. Ook het minder fysiek winkelen in winkelcentra heeft Claire's hard geraakt.

Meer uit Financieel

FIOD pakt twee mannen op voor mogelijke fraude bij woningverhuur

DEN HAAG (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag twee mannen opgepakt omdat ze worden verdacht van belastingfraude bij het verhuren van woningen. De mannen van 65 en 37 jaar zijn aangehouden in Groningen en het Noord-Hollandse Blaricum.

31 minuten geleden
Moederbedrijf Louis Vuitton verrast met omzetgroei

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, producent van onder meer de handtassen van Louis Vuitton, mode van Christian Dior en champagne van Moët & Chandon, heeft in het afgelopen kwartaal een onverwachte omzetgroei laten zien. Mogelijk wijst dit erop dat de aanhoudende dip in de vraag naar luxegoederen afneemt.

1 uur geleden
AEX eindigt iets lager na nieuwe sancties China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht lager gesloten, na de opmars een dag eerder. Beleggers waren terughoudender, nadat China sancties had opgelegd aan de Amerikaanse onderdelen van een Zuid-Koreaanse scheepvaartgigant. Ook dreigde Beijing meer vergeldingsmaatregelen te nemen.

1 uur geleden
Minister: ingreep Nexperia niet onder buitenlandse druk

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft geheel op eigen gezag besloten in te grijpen bij chipfabrikant Nexperia. Dat meldt minister Vincent Karremans (Economische Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman benadrukt dit besluit "zonder last of ruggespraak met welk land dan ook" te hebben genomen.

1 uur geleden
Na ECB pleit ook IMF voor uitbreiding financieel toezicht

WASHINGTON (ANP) - Na de Europese Centrale Bank (ECB) pleit ook het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor uitbreiding van het financiële toezicht op schaduwbanken. Bij de jaarvergadering van het IMF in Washington wezen experts van het fonds op de opmars van deze instellingen, die de laatste jaren taken van banken hebben overgenomen, maar zelf geen banken zijn.

2 uur geleden
FNV hoopt donderdag cao-akkoord te bereiken voor sjorders

ROTTERDAM (ANP) - FNV hoopt donderdag een cao-akkoord te bereiken met sjorbedrijven ILS en Matrans. Dit meldt FNV-bestuurder Niek Stam na onderhandelingen op dinsdag.

3 uur geleden
IMF vergelijkt AI-boom op beurzen met internetzeepbel jaren 90

WASHINGTON (ANP) - De huidige golf van investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) doet denken aan de internetzeepbel van eind jaren 90. Daarvoor waarschuwde hoofdeconoom Pierre-Olivier Gourinchas dinsdag bij de presentatie van de nieuwe ramingen van het fonds.

3 uur geleden