IJslands dorp onder vulkaan opnieuw geëvacueerd
GRINDAVIK (ANP) - Het IJslandse dorp Grindavik moet opnieuw worden geëvacueerd, meldt de IJslandse zender RUV. Het ligt aan de voet van een vulkaan die vorige maand uitbarstte en de autoriteiten zeggen dat het risico op scheuren in de grond weer is toegenomen en dat daaruit lava naar boven kan komen.
De ongeveer 4000 inwoners van Grindavik moesten in november ook al vertrekken toen de vulkaanuitbarsting aanstaande was. Na een ruime maand mochten ze weer naar huis. Maar nu, ongeveer drie weken later, is er weer een evacuatiebevel. Vanaf maandag moeten de bewoners drie weken ergens anders verblijven.
De lava is na de uitbarsting op 19 december niet naar het dorpje gestroomd, maar volgens de autoriteiten kunnen er nog naschokken ontstaan die voor scheuren kunnen zorgen. Uit zo'n scheur zou dan lava kunnen stromen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
5 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
5 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
8 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
8 uur geleden