Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: verhoging productie kan verwachte krapte oliemarkt opvullen

IEA: verhoging productie kan verwachte krapte oliemarkt opvullen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De overeenkomst van oliekartel OPEC om de olieproductie te verhogen kan een groot deel van het verwachte tekort aan aanbod opvullen. Dat zegt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in reactie op de deal. Het IEA waarschuwde eerder voor krapte op de oliemarkt. Daardoor zouden de prijzen van brandstoffen als benzine mogelijk nog sterker gaan stijgen in de tweede helft van het jaar.

Oliekartel OPEC en andere olieproducerende landen sloten zondag een akkoord om meer olie op te pompen. De zogeheten OPEC+, waartoe ook Rusland en Kazachstan worden gerekend, zal vanaf augustus iedere maand de olieproductie met 400.000 vaten per dag verhogen. De geleidelijke verhogingen gaan door totdat alle productiecapaciteit die wegens de coronacrisis was stilgelegd weer wordt benut, zo maakte het verbond bekend in een verklaring.

Een jaar geleden stortte de oliemarkt nog in door de coronacrisis. Wegens reisbeperkingen was er veel minder vraag naar de grondstof voor benzine, kerosine en diesel. Ook de industrie had minder behoefte aan olie. Daarop spraken de OPEC en Rusland, overigens na hoog oplopende meningsverschillen, af om drastisch te snijden in de hoeveelheid olie die ze zouden produceren.

Maar de olieprijzen liepen de afgelopen maanden hard op, omdat met het economisch herstel de vraag naar brandstoffen ook weer toeneemt. In Nederland bereikte de benzineprijs volgens consumentenorganisatie UnitedConsumers onlangs zijn hoogste niveau ooit, met een adviesprijs voor een liter E10 (Euro95) van 1,962 euro. UnitedConsumers verwacht overigens niet dat de prijzen aan de pomp snel zullen dalen.

Meer uit Financieel

AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

29 minuten geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

3 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

4 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

4 uur geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

4 uur geleden