Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huurwoning Heinkenszand afgesloten na vondst hennepkwekerij

Huurwoning Heinkenszand afgesloten na vondst hennepkwekerij

HEINKENSZAND - Een huurwoning in Heinkenszand is maandag voor 6 weken afgesloten, omdat er in januari een hennepkwekerij is aangetroffen. 

De politie deed de vondst vorige maand bij een onderzoek naar het vervaardigen van verdovende middelen. ‘Agenten ontdekten in de woning onder meer 300 hennepplanten, verdeeld over twee professioneel ingerichte kweekruimtes’, laat de gemeente Borsele maandag weten. ‘Ook werd er illegaal stroom afgetapt.’ Hieruit concludeert burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele dat het gaat om een handelshoeveelheid drugs. Daarom besloot hij de woning te laten verzegelen. 

Normaal gesproken geldt een sluitingstermijn van 3 maanden. ‘In dit geval heeft de burgemeester echter besloten de sluitingstermijn met de helft in te korten vanwege de krappe woningmarkt.’ Nu komt de woning sneller weer beschikbaar voor huurders. De maatregel duurt van 14 februari tot en met maandag 28 maart.

Drugsbeleid

Handel van drugs is een gevaar voor de samenleving. Het tast de veiligheid en de gezondheid van inwoners aan. ‘Ook leidt drugshandel en drugsgebruik tot overlast. Drugshandel wordt veelal aangestuurd door criminele organisaties en gaat vaak gepaard met geweld en andere criminele activiteiten. Naast de strafrechtelijke aanpak door politie en justitie, is een stevige bestuurlijke aanpak nodig om deze problemen aan te pakken.’

De Opiumwet geeft burgemeesters de bevoegdheid om een drugspand te sluiten. ‘Zo’n maatregel wordt genomen om de bekendheid van het pand als locatie waar drugs wordt verkocht, afgeleverd of verstrekt, teniet te doen, zodat klanten en dealers geen gebruik meer kunnen maken van dat pand voor de handel in drugs. Duidelijk moet worden dat het pand niet meer beschikbaar is voor drugshandel. ‘Veiligheid is niet alleen een taak van de politie en de gemeente. Burgemeester Dijksterhuis roept inwoners dan ook op om verdachte situaties te melden bij de politie (0900-8844). Dit kan ook via Meld Misdaad Anoniem (0800–7070). Samen kunnen we de gemeente veilig houden.’

Meer uit Beveland

Opening christelijk kindcentrum De Wingerd

GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.

14 uur geleden
Sinterklaas komt naar Goes!

GOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.

18 uur geleden
Fabian Franse uit Kloetinge is Salvagecoördinator: ‘Hulp als het het hardst nodig is’

"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.

23 uur geleden
Brand bij muziekwinkel Bax in Goes

GOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.

1 dag geleden
Gloednieuwe Oosterscheldepadgids gepresenteerd

GOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad. 

1 dag geleden
Wie wordt de nieuwe kinderburgemeester van Noord-Beveland?

NOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.

1 dag geleden
Goes krijgt een échte ijsbaan deze winter!

GOES - Na zeven jaar afwezigheid keert de ijsbaan deze winter terug naar het hart van Goes. Op 5 december opent op de Grote Markt een schaatsbaan met écht ijs, met water dat ter plekke bevroren wordt. Een project waar  citymarketeer in Goes, Sofyan Azzagari, de schouders onder gezet heeft.

1 dag geleden