Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hunkemöller verwacht 4,8 miljoen euro coronasteun terug te betalen

Hunkemöller verwacht 4,8 miljoen euro coronasteun terug te betalen

HILVERSUM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller heeft in 2020 een lagere omzet geboekt dan een jaar eerder, maar wist de schade van de gedwongen winkelsluitingen tijdens de coronapandemie beperkt te houden. Doordat het omzetverlies minder groot is dan gevreesd, zet de winkelketen bijna 5 miljoen euro aan ontvangen coronasteun apart om terug te betalen aan de Nederlandse overheid.

In het gebroken boekjaar, dat liep tot 31 januari 2021, verkocht Hunkemöller voor 458,8 miljoen euro aan beha's, ondergoed en nachtkleding, meldt het bedrijf in zijn jaarverslag. Dat was 12 procent minder dan in het voorgaande jaar, waarmee een einde kwam aan een decennium waarin de verkoopcijfers jaar op jaar hoger uitvielen.

Toen de eerste besmettingsgolf zich in Europa had aangediend, sneed Hunkemöller stevig in de kosten. De keten kwam met veel verhuurders tot een overeenkomst om tijdens lockdowns maar de helft van de verschuldigde huur te betalen. Tegelijkertijd deed het bedrijf een beroep op alle mogelijke vormen van overheidssteun.

16,1 miljoen euro steun

In totaal ontving Hunkemöller 16,1 miljoen euro steun van de landen waarin de keten actief is. In Nederland maakte de overheid 6,3 miljoen euro over in het kader van de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid, kortweg NOW-regeling, waarmee bedrijven lonen konden doorbetalen bij aanzienlijke omzetverlies. Daarvan is nu 4,8 miljoen euro gereserveerd voor terugbetaling, omdat Hunkemöller in bepaalde periodes waarschijnlijk niet voldeed aan de voorwaarden. Dat bedrag kan nog hoger uitvallen.

Doordat alle fysieke winkels gesloten bleven, verkocht Hunkemöller in rap tempo meer lingerie online. De verkopen van de eigen webshop stegen met ruim 82 procent en de totale onlineomzet nam toe tot ruim 140 miljoen euro, tegenover 89,4 miljoen euro een jaar eerder. Gelijktijdig met het digitale succes sloot Hunkemöller 32 winkels, terwijl er maar negen nieuwe openden. Het bedrijf verwacht ook de komende jaren meer winkels te sluiten dan nieuwe te openen. Daarbij kijkt het bedrijf vooral in thuismarkt Nederland, Duitsland en België kritisch naar het winkelbestand.

Hunkemöller sloot het afgelopen boekjaar af met een fiks verlies. Het verlies voor aftrek van belastingen en financiële posten bedroeg 2,5 miljoen euro. Maar na aftrek van alle financiële onkosten, zoals rentebetalingen van bijna 40 miljoen euro, zette het bedrijf een nettoverlies van 42,9 miljoen euro in de boeken.

Belastingdienst

Dergelijke verliezen bij het bedrijf, dat sinds eind 2015 in handen is van investeerder Carlyle, trekken al enige tijd de aandacht van de Belastingdienst. Die beschuldigde de vorige eigenaar, het Franse PAI, ervan Hunkemöller met zulke dure leningen op te zadelen dat er geen of nauwelijks belastbare winst overbleef. Afgelopen vrijdag gaf de Hoge Raad de Belastingdienst gelijk en oordeelde dat PAI inderdaad misbruik van het recht had gemaakt met de constructie, zo meldde het Financieele Dagblad.

Maar ook onder de vleugels van Carlyle houdt Hunkemöller de Belastingdienst bezig, zo staat in het jaarverslag. De fiscus onderzoekt op dit moment de kosten rond de overname door Carlyle van een BV die opging in Hunkemöller International en de ophoging van het de schulden voor de lingerieketen in april 2017. In dat jaar sloot het bedrijf voor 155 miljoen euro aan extra leningen af, waaronder een een krediet van 80 miljoen euro voor 9 procent rente. De Belastingdienst wilde niet reageren op vragen over specifieke gevallen.

Meer uit Financieel

Energieverbruik in Nederland flink lager dan in 2000

DEN HAAG (ANP) - Het energieverbruik in Nederland is in de afgelopen 25 jaar flink afgenomen, ondanks de groei van de bevolking in dezelfde periode. In de laatste twee jaar is het energieverbruik echter niet veel gewijzigd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Zo werd vorig jaar 1 procent minder energie verbruikt dan in 2024.

17 minuten geleden
Prijs aan pomp meerdere centen omhoog door geweld Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag met meerdere centen per liter omhooggegaan. De grote oliemaatschappijen verhoogden hun tarieven nadat de olieprijzen woensdag flink waren gestegen door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. President Donald Trump heeft daarbij gezegd dat de voorlopige vredesdeal tussen de VS en Iran voorbij is.

1 uur geleden
Recordaantal woningen te koop gezet, prijs naar hoogste niveau

UTRECHT (ANP) - Een recordaantal bestaande woningen is afgelopen kwartaal te koop gezet. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Dat komt door een gebruikelijke seizoenspiek in het voorjaar en de aanhoudende verkoopgolf van huurwoningen, stelt de makelaarsvereniging. De prijsstijging van woningen is verder afgevlakt, maar de gemiddelde prijs van een bestaande koopwoning is in het tweede kwartaal wel naar recordhoogte gestegen en zit weer boven de grens van een half miljoen euro.

1 uur geleden
AEX-index veert op onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen toonden overwegend herstel na de koersverliezen die volgden op de nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse militaire doelen. Iran reageerde daarop met aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde daarnaast dat de voorlopige vredesdeal met Iran wat hem betreft voorbij is.

2 uur geleden
Overheid ving in coronatijd grootste klappen kleine bedrijven op

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft aan het begin van de coronaperiode het grootste deel van de financiële problemen opgevangen voor kleine bedrijven die zwaar getroffen werden. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) na een analyse van de balansen van kleine ondernemingen in 2020.

2 uur geleden
Miljoenenboete voor ABN AMRO om gebrekkige antiwitwascontroles

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft een boete van 8,5 miljoen euro gekregen van De Nederlandsche Bank (DNB) om gebrekkige antiwitwascontroles. Volgens de toezichthouder was sprake van structurele tekortkomingen in de uitvoering van de controles bij klanten die in een hoge risicocategorie vallen. Dit heeft ABN AMRO naar buiten gebracht in een persverklaring.

3 uur geleden
Nederlanders mogelijk betrokken bij Odido-hack, meldt politie

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft aanwijzingen voor betrokkenheid van Nederlanders bij de grote cyberaanval op Odido van eerder dit jaar. In een telefoongesprek kort voor de hack met de klantenservice deed een Nederlandssprekende man zich voor als IT-medewerker van het telecombedrijf. Daarna werd Odido door phishing misleid en konden de gegevens van ruim 6 miljoen klanten worden gestolen.

3 uur geleden