Houthi's vuren raketten af na Amerikaanse aanvallen
SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi-rebellen zeggen raketten te hebben afgevuurd op twee Amerikaanse schepen en op het Israëlische vliegveld Ben Goerion. Die beschietingen volgden op een Amerikaans bombardement in Jemen, waardoor tientallen doden vielen.
Israël meldde eerder al dat een raket uit de richting van Jemen was onderschept. Ook de aanvallen op de Amerikaanse schepen zouden volgens CBS News niet succesvol zijn geweest.
Een woordvoerder van de Houthi's verzekerde dat de rebellenbeweging de aanvallen op doelen van de Verenigde Staten en Israël zal voortzetten. De Amerikanen zeiden eerder dat ze doorgaan met beschietingen in Jemen totdat de Houthi's stoppen met het aanvallen van schepen op de Rode Zee.
Door het bombardement op de haven Ras Isa kwamen volgens de Houthi's zeker 74 mensen om en raakten meer dan 170 mensen gewond. Het was de dodelijkste aanval op Jemen in ruim een jaar.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
50 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
13 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
14 uur geleden