Houthi's: geen gewonden of schade door Amerikaanse aanval
SANAA (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanval op Jemen in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft niet tot gewonden of materiële schade geleid, zei Houthi-vertegenwoordiger Nasreddin Amer tegen nieuwszender Al Jazeera.
Een andere woordvoerder van de rebellengroep, Mohammed Abdulsalam, vertelde persbureau Reuters dat deze aanval "geen significante impact heeft op de capaciteit om Israëlische schepen in de Rode en Arabische Zee aan te vallen".
Het Amerikaanse leger meldde zelf dat het in de vroege zaterdagochtend een aanval heeft uitgevoerd op een radarinstallatie nabij Sanaa, de hoofdstad van Jemen die onder controle staat van de Houthi's.
Reeks aanvallen
Het doel van die aanval was "het vermogen van de Houthi's om zeeschepen aan te vallen, inclusief commerciële schepen, te verminderen", schrijft het leger op X. De nacht ervoor hadden de VS, samen met het Verenigd Koninkrijk, een reeks aanvallen op de Houthi's uitgevoerd.
Na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas begonnen de Houthi's met het bestoken van vrachtschepen in de Rode Zee. Veel grote reders mijden sindsdien die belangrijke handelsroute.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
1 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
5 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
11 uur geleden