Houthi's: geen gewonden of schade door Amerikaanse aanval
SANAA (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanval op Jemen in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft niet tot gewonden of materiële schade geleid, zei Houthi-vertegenwoordiger Nasreddin Amer tegen nieuwszender Al Jazeera.
Een andere woordvoerder van de rebellengroep, Mohammed Abdulsalam, vertelde persbureau Reuters dat deze aanval "geen significante impact heeft op de capaciteit om Israëlische schepen in de Rode en Arabische Zee aan te vallen".
Het Amerikaanse leger meldde zelf dat het in de vroege zaterdagochtend een aanval heeft uitgevoerd op een radarinstallatie nabij Sanaa, de hoofdstad van Jemen die onder controle staat van de Houthi's.
Reeks aanvallen
Het doel van die aanval was "het vermogen van de Houthi's om zeeschepen aan te vallen, inclusief commerciële schepen, te verminderen", schrijft het leger op X. De nacht ervoor hadden de VS, samen met het Verenigd Koninkrijk, een reeks aanvallen op de Houthi's uitgevoerd.
Na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas begonnen de Houthi's met het bestoken van vrachtschepen in de Rode Zee. Veel grote reders mijden sindsdien die belangrijke handelsroute.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
14 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
6 uur geleden