Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's beloven terug te slaan na aanval VS en VK

Houthi's beloven terug te slaan na aanval VS en VK

SANAA (ANP/DPA) - De Houthi's zullen hard terugslaan na de gezamenlijke aanval door de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk op hun installaties in Jemen. Dat zeggen verschillende aanvoerders van de beweging die een groot deel van het land controleert. Tot dusver zijn geen vergeldingsacties gemeld.

De respons op de bombardementen door de VS en het VK en vier bondgenoten, waaronder Nederland, zal de grootste operatie van de Houthi's tot dusver zijn, beloofde leider Abdul-Malik al-Houthi. Die roept Jemenieten op om vrijdag de straat op te gaan en te betogen tegen "de Amerikaanse agressie".

"Amerika en Groot-Brittannië zullen zich moeten voorbereiden om een ​​hoge prijs te betalen en alle verschrikkelijke gevolgen van deze flagrante agressie te dragen", reageerde ook Hussein al-Ezzi, onderminister van Buitenlandse Zaken voor de Houthi's, via X.

De Houthi's hadden voor de operatie al gedreigd wraak te nemen door Amerikaanse bases in onder meer Irak aan te vallen. Hoewel het luchtalarm klonk rond de Amerikaanse ambassade in Bagdad, is er geen aanval gemeld. Evenmin zijn er Amerikaanse schepen in de Rode Zee geraakt door raketten of drones, melden Amerikaanse media op gezag van het Pentagon.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden huishoudens in Frankrijk zonder stroom door hitte

PARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.

33 minuten geleden
Rechtse Fujimori wint na lange strijd presidentsverkiezingen Peru

LIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.

1 uur geleden
Sebastopol op de Krim zonder stroom door Oekraïense aanvallen

SEBASTOPOL (ANP) - De stroomtoevoer in Sebastopol, op de door Rusland geannexeerde Krim, is uitgevallen na een Oekraïense aanval. Dat meldt de gouverneur van de stad, Michail Razvozjajev, op Telegram. Eerder op woensdag liet Razvozjajev weten dat de luchtafweer boven zijn stad negen drones had neergehaald.

3 uur geleden
Oekraïne dient herziene aanvraag in voor OESO-lidmaatschap

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.

6 uur geleden
Treinverkeer in Duitsland hervat na communicatiestoring

BERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.

6 uur geleden
Verzekeraar Allianz schat dat 1150 schepen vastzitten in de Golf

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.

6 uur geleden
Senaat VS stemt tegen oorlog Iran zonder goedkeuring Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft wetgeving aangenomen om de Amerikaanse oorlog tegen Iran te stoppen totdat het Congres hier toestemming voor geeft. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor het voorstel. Het is niet meteen duidelijk welke gevolgen de stemming heeft voor het conflict in het Midden-Oosten, aangezien de VS en Iran onderhandelen over een permanent vredesakkoord.

10 uur geleden