Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hotelketen Hilton boekt verlies door wereldwijde reisbeperkingen

Hotelketen Hilton boekt verlies door wereldwijde reisbeperkingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De internationale hotelketen Hilton Worldwide Holdings is hard geraakt door de wereldwijde reisbeperkingen als gevolg van de coronapandemie. Het aantal gasten dat zich meldde voor een kamer, dook omlaag in het tweede kwartaal en daarmee de omzet. Het Amerikaanse concern leed honderden miljoenen verlies.

De omzet van Hilton nam ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar met 77 procent af tot 564 miljoen dollar. Dat bedrag is aanzienlijk lager dan de 819 miljoen dollar die analisten gemiddeld hadden voorspeld. De omzet per beschikbare kamer, een maatstaf die veel gebruikt wordt in de hotelwereld, kelderde met 81 procent naar 21,7 dollar. De keten boekte een nettoverlies van 432 miljoen dollar en het bedrijfsresultaat (ebitda) daalde naar 51 miljoen dollar. Een jaar eerder was dat nog 618 miljoen dollar.

De bezettingsgraad van de hotelkamers was in april tot juni 22 procent, een daling van meer dan de helft vergeleken met een jaar eerder. In Azië waren de afgelopen periode de meeste kamers bezet (29 procent), en in Europa het minste aantal (7 procent). Vooral in stedelijke markten en bij resort-bestemmingen waar mensen doorgaans alleen met het vliegtuig heengaan, nam de hotelvraag af.

In juni maakte de hotelketen bekend wereldwijd ongeveer 2100 kantoorbanen te schrappen. Ook wordt personeel langer op verlof gestuurd, moeten werknemers korter werken en worden salarissen voor langere tijd verlaagd.

De onderneming en haar dochtermerken hebben duizenden hotels over de hele wereld. In Nederland gaat het om dertien hotels, waaronder het Waldorf Astoria in het centrum van Amsterdam.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

4 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

5 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

7 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

7 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

7 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

8 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

9 uur geleden