Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste aantal corona-doden op één dag in Rusland sinds uitbraak

Hoogste aantal corona-doden op één dag in Rusland sinds uitbraak

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - In Rusland zijn in de afgelopen 24 uur 679 doden door Covid-19 geregistreerd. Dat is voor de vierde dag op rij het hoogste aantal bevestigde sterfgevallen op één dag sinds het begin van de pandemie. De autoriteiten wijten het record aan de meer besmettelijke Delta-variant van het virus in combinatie met het relatief lage aantal inentingen. Een dag eerder viel met 672 een bijna even groot aantal doden.

De coronavirus-taskforce van de regering registreerde 23.218 nieuwe besmettingen het afgelopen etmaal, waarmee het nationale aantal gevallen op 5.561.360 is gekomen.

Het Kremlin zegt dat, ondanks de dagelijks stijgende coronacijfers, er niet is overwogen om een nieuwe lockdown in te stellen. "Niemand wil lockdowns, het is niet aan de orde. Er wordt niet over gediscussieerd en daarom moeten we allemaal zo snel mogelijk worden gevaccineerd", vertelde regeringswoordvoerder Dmitri Peskov aan verslaggevers.

Verwachtingen bijstellen

Het Kremlin is somber over de ontwikkelingen. Dinsdag heeft de regering toegegeven dat het niet zal lukken om voor de herfst 60 procent van de bevolking in te enten tegen het virus. De verwachtingen zullen naar beneden worden bijgesteld, erkende Peskov. Een hoge vaccinatiegraad is nodig om het virus in te dammen. Ongeveer 22,2 miljoen van de 146 miljoen inwoners hebben ten minste één dosis gekregen.

Volgens overheidsstatistieken zijn in het land ruim 135.000 mensen overleden aan de gevolgen van Covid-19 en daarmee is Rusland het zwaarst getroffen Europese land. Maar het statistiekbureau Rosstat, dat een bredere definitie heeft van sterfgevallen die verband houden met Covid-19, registreerde eind april al 270.000 sterfgevallen.

Meer uit Buitenland

Twee dode Israëliërs in Gazastrook door ontploffen eigen drone

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In de Gazastrook zijn twee Israëlische reservisten om het leven gekomen doordat hun eigen drone ontplofte. Volgens het leger stortte het toestel vlak na het opstijgen neer in de eigen militaire post. Toen de twee de drone wilden oppakken, explodeerde die.

44 minuten geleden
Xi: VS en China moeten nieuwe samenwerkingsvormen verkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".

2 uur geleden
President Iran: VS kunnen elk moment de oorlog beëindigen

NEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."

2 uur geleden
Amnesty pleit voor afschaffing Amerikaanse immigratiedienst ICE

LONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.

7 uur geleden
Mamdani: Israël gebruikte VN als podium om genocide wit te wassen

NEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.

9 uur geleden
Macron: Frankrijk zendt militairen en materieel naar Saudi-Arabië

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.

10 uur geleden
Netanyahu: Joden in NYC niet veilig sinds Mamdani burgemeester is

NEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.

11 uur geleden