Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdverdachte in zaak-Hedel blijft langer vastzitten

Hoofdverdachte in zaak-Hedel blijft langer vastzitten

ARNHEM (ANP) - Ali G. (36), die door het Openbaar Ministerie als hoofdverdachte wordt gezien in de zaak rond de aanslagen en bedreigingen van medewerkers van fruitbedrijf De Groot in Hedel, blijft langer vastzitten. Dit heeft de rechtbank in Arnhem dinsdag besloten.

De advocaat van G., Sebastiaan van Klaveren, heeft gepleit dat hij het bewijs tegen zijn cliënt erg dun vindt. Het zou voor het grootste gedeelte bestaan uit verklaringen van een medeverdachte die alles op tafel heeft gelegd.

"De verklaringen hangen aan elkaar van 'denk ik, ik denk en ik weet het niet zeker'", zo schetst Van Klaveren. Zo heeft de medeverdachte gezegd dat hij G. nooit heeft gesproken en dat hij ook niet heeft gezien waar het geld vandaan komt dat is uitbetaald aan de uitvoerders van de aanslagen. Hij heeft G. alleen aangewezen vanuit een onderbuikgevoel, aldus de raadsman. "Behalve de vinger van het OM wijst niets in de richting van mijn cliënt."

Voldoende ernstige bezwaren

Volgens de rechtbank moet niet alleen worden gekeken naar de delen van de verklaringen die zijn voorgehouden door de advocaat, maar naar het geheel. Daarmee zijn er nog voldoende ernstige bezwaren om G. vast te houden.

Het OM ziet G. als degene die aan de touwtjes trok bij de aanslagen. Hierbij baseert justitie zich onder meer op informatie van peilbakens, wat overeen zou komen met wat de medeverdachte hen heeft verteld. "Vanaf het moment dat hij vastzit, is er ook niks meer gebeurd."

Undercoveractie

Eerder op dinsdag heeft de rechtbank al besloten dat het meer informatie wil over de undercoveractie waarin de medeverdachte verklaringen heeft afgelegd. Hij zou volgens zijn advocaat, Peter Plasman, in een busje zijn getrokken en zijn bedreigd door agenten die zich voordeden als criminelen. Het OM heeft de actie omschreven als rechtmatig, omdat de agenten nieuwe aanslagen trachtten te voorkomen.

Naast G. stonden op dinsdag vijf andere meerderjarige verdachten in de zaak-Hedel terecht in een niet-inhoudelijke zitting. Ook zij komen niet op vrije voeten. In een inhoudelijke behandeling tegen een al eerder opgepakte man die betrokken zou zijn bij één van de aanslagen, is door het OM zeven jaar cel geëist. Een niet-inhoudelijke zitting tegen een minderjarige verdachte is achter gesloten deuren behandeld.

De zaak tegen G. en de andere verdachten gaat 22 en 23 juni verder.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

22 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

27 minuten geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

28 minuten geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

36 minuten geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden
LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten

UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."

1 uur geleden
Hondius vertrokken uit haven Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.

1 uur geleden