Hoofd van Secret Service stapt op na kritiek op beveiliging Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het hoofd van de dienst die onder meer Amerikaanse presidenten beveiligt, is opgestapt. Kimberly Cheatle was als directeur van de Secret Service (USSS) verantwoordelijk voor de bewaking bij het evenement waar oud-president Donald Trump werd beschoten. De Amerikaanse president Joe Biden heeft haar bedankt voor haar werk.
Trump werd anderhalve week geleden onder vuur genomen bij een campagnebijeenkomst in Pennsylvania. De schutter lag op een dak, vlak bij de plek waar de Republikein sprak. Maandag moest Cheatle voor het Huis van Afgevaardigden uitleggen hoe dat kon gebeuren. Ze sprak toen zelf van "de grootste operationele blunder van de Secret Service in decennia".
Zowel Republikeinen als Democraten pleitten voor het vertrek van Cheatle. Onder de parlementariërs was er ook irritatie over haar opstelling tijdens de commissievergadering. Veel vragen kon of wilde ze niet beantwoorden, tot frustratie van de leden van het Huis.
Onbaatzuchtig
President Joe Biden heeft Cheatle bedankt voor haar "decennia in overheidsdienst". "Ze heeft haar leven onbaatzuchtig gewijd en in de waagschaal gesteld tijdens haar carrière bij de United States Secret Service", schrijft hij in een verklaring. "Het onafhankelijke onderzoek om tot op de bodem uit te zoeken wat er is gebeurd op 13 juli gaat verder en ik zie ernaar uit om de bevindingen te bestuderen. We weten allemaal dat wat die dag gebeurd is, nooit meer mag gebeuren." Hij zegt "spoedig" een nieuwe directeur aan te willen stellen.
Cheatle gaf sinds 2022 leiding aan de USSS, op verzoek van Biden. Ze had eerder 27 jaar bij de dienst gewerkt, maar was toen ze voor de topfunctie gevraagd werd directeur beveiliging bij PepsiCo.
Meer uit Buitenland
AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
55 minuten geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
4 uur geleden