Hongkong annuleert vuurwerkshow wegens verwachte protesten
HONGKONG (ANP/DPA) - Wegens de aanhoudende protesten viert Hongkong oud en nieuw dit keer zonder vuurwerkspektakel. De stadstaat kondigde dinsdag aan dat het vuurwerk om veiligheidsredenen wordt geannuleerd.
In plaats daarvan wordt een speciale nieuwjaarsversie gehouden van de lichtshow die Hongkong iedere avond houdt. Het is de eerste keer in de tienjarige geschiedenis van het vuurwerk dat het spektakel voor de skyline van de havenstad is afgelast. De politie had haar bezorgdheid geuit dat zij niet in staat zou zijn om de orde te handhaven als er protesten op oudejaarsavond uitbreken.
De al zes maanden durende protesten tegen de regering, tegen de toenemende invloed van Peking en voor meer democratie waren met Kerstmis weer opgelaaid. Er waren verschillende botsingen tussen de politie en demonstranten. Ook op oudejaarsavond worden weer protesten verwacht. Een grote demonstratie is gepland op nieuwjaarsdag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
8 uur geleden