
Hongkong annuleert vuurwerkshow wegens verwachte protesten
HONGKONG (ANP/DPA) - Wegens de aanhoudende protesten viert Hongkong oud en nieuw dit keer zonder vuurwerkspektakel. De stadstaat kondigde dinsdag aan dat het vuurwerk om veiligheidsredenen wordt geannuleerd.
In plaats daarvan wordt een speciale nieuwjaarsversie gehouden van de lichtshow die Hongkong iedere avond houdt. Het is de eerste keer in de tienjarige geschiedenis van het vuurwerk dat het spektakel voor de skyline van de havenstad is afgelast. De politie had haar bezorgdheid geuit dat zij niet in staat zou zijn om de orde te handhaven als er protesten op oudejaarsavond uitbreken.
De al zes maanden durende protesten tegen de regering, tegen de toenemende invloed van Peking en voor meer democratie waren met Kerstmis weer opgelaaid. Er waren verschillende botsingen tussen de politie en demonstranten. Ook op oudejaarsavond worden weer protesten verwacht. Een grote demonstratie is gepland op nieuwjaarsdag.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal de toegang van een "basishoeveelheid voedsel" tot de Gazastrook toestaan om een hongersnood te voorkomen, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Israël laat sinds 2 maart geen humanitaire hulp meer toe in de belegerde kuststrook.
13 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Rafal Trzaskowski, de kandidaat van de Poolse regerende centristische Burgercoalitie (KO) van premier Donald Tusk, gaat aan de leiding in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen. Dat blijkt uit een exitpoll.
29 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense burgemeester van Boekarest, Nicusor Dan, lijkt op weg de presidentsverkiezingen te winnen, blijkt uit een exitpoll.
1 uur geledenAL-FASHIR (ANP/AFP) - Minstens veertien mensen zijn gedood bij aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in de West-Soedanese regio Darfur. Dat melden lokale hulpverleners. De aanvallen waren gericht op de markt en andere delen van het kamp, waaronder moskeeën en huizen in de buurt van openbare infrastructuur, aldus de noodhulpdienst in een verklaring.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Rome overleg gevoerd met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De twee bespraken het voor maandag geplande gesprek over Oekraïne tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger is begonnen met een grootschalige inzet van grondtroepen als onderdeel van zijn nieuwe grote offensief in de Palestijnse Gazastrook. In het noorden en zuiden van het kustgebied vechten militairen sinds zaterdag tegen de Hamas-beweging, aldus de strijdkrachten zondag.
5 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Ruim 460 Palestijnen zijn de afgelopen week gedood bij Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook, meldde het ministerie van Volksgezondheid van het Palestijnse gebied zondag. In de periode van 11 tot 17 mei zijn ook ruim 1400 gewonden geteld.
7 uur geleden