Hongarije houdt referendum over LHBTI-wet uiterlijk begin 2022
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal eind dit jaar of begin volgend jaar een referendum houden over de omstreden LHBTI-wet, meldt de stafchef van premier Viktor Orbán. Die wet moet jongeren in het onderwijs en in de media afschermen van informatie over homoseksualiteit en geslachtsoperaties.
Orbán kondigde de volksraadpleging woensdag aan na veel kritiek op de gang van zaken in Hongarije. De wet werd maand aangenomen door het parlement en geldt sinds 24 juni. De regering spreekt van een "kinderbeschermingswet", maar volgens critici is deze discriminerend. De Europese Commissie is vanwege de wetgeving een juridische procedure tegen Hongarije gestart.
Wanneer het referendum precies plaatsvindt, is nog niet duidelijk. Dat zal volgens de huidige planning gebeuren voor de parlementsverkiezingen in het land. Hongaren kiezen begin april nieuwe volksvertegenwoordigers. De huidige premier Orbán is sinds 2010 aan de macht.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat in het door geweld verscheurde Somalië te maken heeft met zeer ernstige voedselonzekerheid is volgens door de VN gesteunde waarnemers sinds begin vorig jaar verdubbeld tot bijna 6,5 miljoen. Somalië telt bijna 20 miljoen inwoners.
2 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De ingrijpende zuiveringen in de top van het Chinese leger hebben het waarschijnlijk minder gevechtsklaar gemaakt, stelt een gerenommeerd onderzoeksinstituut. En de campagne, die onder meer China's hoogste twee militairen de kop kostte, is nog niet voorbij, denkt het Internationaal Instituut voor Strategische Studies (IISS).
7 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon beschuldigt Israël ervan gericht te hebben geschoten op een observatiepost van het leger in het zuiden van het land. Volgens de strijdmacht is het bevel gegeven de positie te verdedigen en terug te schieten.
23 minuten geledenKOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de EU meer sancties tegen Rusland instelt. Ook wil het parlement dat de EU-import wordt afgebouwd van Russische olie, alle aardolieproducten, uranium, verrijkt uranium en nucleaire brandstof. De oproep wordt gesteund door 437 Europarlementariërs. 82 Europarlementariërs stemden dinsdag tegen en 70 onthielden zich van stemming. Dat gebeurde in een extra plenaire vergadering, vier jaar na het begin van de Russische invasie in Oekraïne.
59 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.
3 uur geleden