Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije beknot rechten minderheden bij grote 'paasschoonmaak'

Hongarije beknot rechten minderheden bij grote 'paasschoonmaak'

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft een grondwetswijziging goedgekeurd die de rechten van bepaalde minderheden verder beknot. Het is een onderdeel van de zogenoemde paasschoonmaak van de nationalistische premier Viktor Orbán tegen zijn binnenlandse tegenstanders.

Voortaan geldt dat mensen alleen man of vrouw kunnen zijn, waarmee bijvoorbeeld transpersonen of non-binaire mensen worden uitgesloten. De maatregel lijkt op die van Orbáns "goede vriend", de Amerikaanse president Donald Trump.

Verder wordt het mogelijk het staatsburgerschap van mensen met een dubbele nationaliteit in te trekken, waardoor ze uitgezet kunnen worden. Als mogelijk doelwit geldt de Hongaars-Amerikaanse miljardair George Soros, die door zijn steun aan prodemocratische groepen geldt als verrader.

De uiterst conservatieve Orbán heeft sinds hij in 2010 aan de macht kwam stap voor stap de rechten van onder meer lhbti'ers, media, rechtbanken en de academische wereld uitgehold.

Meer uit Buitenland

WSJ: bestuur Tesla ging op zoek naar opvolger Musk

AUSTIN (ANP) - Het bestuur van Tesla nam in maart contact op met verschillende bureaus om een zoektocht te starten naar een nieuwe CEO ter vervanging van Elon Musk, meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal, verwijzend naar verschillende anonieme bronnen. Het is niet duidelijk wat het tijdschema zou zijn voor Musks ontslag en of de zoektocht nog gaande is, schrijft de krant.

54 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische aanval op Odesa

ODESA (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen en vijf anderen gewond geraakt bij een Russische droneaanval op Odesa in de nacht van woensdag op donderdag, meldde gouverneur Oleh Kiper. De aanval beschadigde woonhuizen, een supermarkt, een school en auto's en op sommige plaatsen braken branden uit.

58 minuten geleden
Defensieminister VS waarschuwt Iran voor steun aan Houthi's

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth waarschuwde Iran woensdag voor sancties vanwege de steun van het land aan de Jemenitische Houthi-rebellen. De Houthi's voeren sinds eind 2023 aanvallen uit op schepen in het Suezkanaal, uit solidariteit met de Palestijnen in Gaza.

1 uur geleden
Verenigde Staten en Oekraïne tekenen mineralendeal

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Oekraïne hebben woensdag de belangrijke grondstoffendeal ondertekend, aldus een verklaring van het Amerikaanse ministerie van Financiën. Ook de Oekraïense minister van Economie Joelia Svyrydenko, die naar Washington kwam voor het sluiten van de deal, meldt op X dat ze namens de Oekraïense regering de overeenkomst heeft ondertekend.

1 uur geleden
Turks regime legt Istanbul plat uit vrees voor betogingen

ISTANBUL (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben in de Turkse metropool Istanbul metro's, bussen en veerboten stilgelegd in een poging demonstraties op 1 mei te voorkomen. Voor de feestdag arresteerde de politie minstens honderd mensen die vermoedelijk van plan waren te protesteren op het centrale Taksimplein, waar sinds 2013 demonstraties verboden zijn.

9 uur geleden
Ruim tien EU-landen willen tekort laten oplopen voor defensie

BRUSSEL (ANP) - Twaalf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen om meer te kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om België, Denemarken, Estland, Finland, Duitsland, Griekenland, Hongarije, Letland, Polen, Portugal, Slowakije en Slovenië. Verwacht wordt dat nog meer verzoeken zullen worden ingediend, aangezien ook andere lidstaten belangstelling hebben getoond.

10 uur geleden
VS: Oekraïne wil mineralendeal op laatste moment wijzigen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zegt dat zijn land klaar is om een mineralendeal met Oekraïne te ondertekenen, maar dat dit niet mogelijk is omdat Oekraïne op het laatste moment nog wijzigingen wil aanbrengen.

11 uur geleden