Honderdduizenden Japanners verzocht huis te verlaten om regen
TOKIO (ANP/DPA/AFP) - Zeker één iemand is om het leven gekomen en honderdduizenden Japanners is gevraagd hun huis te verlaten door zware regenval op het eiland Kyushu. Japanse meteorologen waarschuwen voor aardverschuivingen door een recordhoeveelheid regen, die ook de komende dagen nog aanhoudt.
Het slachtoffer stierf als gevolg van een aardverschuiving in de Japanse stad Unzen, waardoor die twee huizen werden meegesleept. Twee andere mensen zijn daar nog vermist. Volgens de nationale televisiezender NHK zijn bewoners van tot wel 1,5 miljoen woningen opgeroepen een veilig heenkomen te zoeken. Op beelden zijn ondergelopen straten en wijken te zien.
Een van de steden waar het water nauwelijks binnen de oevers van de rivieren blijft is Hiroshima. De autoriteiten hebben 70.000 bewoners van de stad opgeroepen hun huizen te verlaten, maar evacuatie is nog niet verplicht. De autoriteiten waarschuwen dat evacuaties bemoeilijkt kunnen worden door het snel stijgende water. "Het risico bestaat dat er de komende dagen een grote catastrofe plaatsvindt", waarschuwt het Japans Meteorologisch Instituut (JMA).
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.
55 minuten geledenKOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De VS overwegen opnieuw sancties in te stellen tegen de Russische energiesector als het Kremlin niet instemt met een staakt-het-vuren in Oekraïne. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk treedt vanaf 2027 weer toe tot het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+. Dat hebben Eurocommissaris (Handel) Maroš Šefčovič en Britse minister Nick Thomas-Symonds woensdag bekendgemaakt. De exacte datum moet nog worden uitonderhandeld.
2 uur geledenSLAVJANSK AAN DE KOEBAN (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van dinsdag op woensdag met drones een belangrijke olieraffinaderij in het zuiden van Rusland aangevallen. Dat meldt de Oekraïense strijdmacht op Telegram.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU-top van donderdag gaat over het "onder ogen zien van de huidige realiteit", zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een toespraak in het Europees Parlement. "De realiteit van een wereld die gevaarlijk en op transacties gebaseerd is geworden."
3 uur geleden