Honderdduizenden Japanners verzocht huis te verlaten om regen
TOKIO (ANP/DPA/AFP) - Zeker één iemand is om het leven gekomen en honderdduizenden Japanners is gevraagd hun huis te verlaten door zware regenval op het eiland Kyushu. Japanse meteorologen waarschuwen voor aardverschuivingen door een recordhoeveelheid regen, die ook de komende dagen nog aanhoudt.
Het slachtoffer stierf als gevolg van een aardverschuiving in de Japanse stad Unzen, waardoor die twee huizen werden meegesleept. Twee andere mensen zijn daar nog vermist. Volgens de nationale televisiezender NHK zijn bewoners van tot wel 1,5 miljoen woningen opgeroepen een veilig heenkomen te zoeken. Op beelden zijn ondergelopen straten en wijken te zien.
Een van de steden waar het water nauwelijks binnen de oevers van de rivieren blijft is Hiroshima. De autoriteiten hebben 70.000 bewoners van de stad opgeroepen hun huizen te verlaten, maar evacuatie is nog niet verplicht. De autoriteiten waarschuwen dat evacuaties bemoeilijkt kunnen worden door het snel stijgende water. "Het risico bestaat dat er de komende dagen een grote catastrofe plaatsvindt", waarschuwt het Japans Meteorologisch Instituut (JMA).
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
7 uur geleden