Honderdduizenden Japanners verzocht huis te verlaten om regen
TOKIO (ANP/DPA/AFP) - Zeker één iemand is om het leven gekomen en honderdduizenden Japanners is gevraagd hun huis te verlaten door zware regenval op het eiland Kyushu. Japanse meteorologen waarschuwen voor aardverschuivingen door een recordhoeveelheid regen, die ook de komende dagen nog aanhoudt.
Het slachtoffer stierf als gevolg van een aardverschuiving in de Japanse stad Unzen, waardoor die twee huizen werden meegesleept. Twee andere mensen zijn daar nog vermist. Volgens de nationale televisiezender NHK zijn bewoners van tot wel 1,5 miljoen woningen opgeroepen een veilig heenkomen te zoeken. Op beelden zijn ondergelopen straten en wijken te zien.
Een van de steden waar het water nauwelijks binnen de oevers van de rivieren blijft is Hiroshima. De autoriteiten hebben 70.000 bewoners van de stad opgeroepen hun huizen te verlaten, maar evacuatie is nog niet verplicht. De autoriteiten waarschuwen dat evacuaties bemoeilijkt kunnen worden door het snel stijgende water. "Het risico bestaat dat er de komende dagen een grote catastrofe plaatsvindt", waarschuwt het Japans Meteorologisch Instituut (JMA).
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
5 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
9 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geleden