Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderd klimaatactivisten bij vergadering Ahold Delhaize verwacht

Honderd klimaatactivisten bij vergadering Ahold Delhaize verwacht

ZAANDAM (ANP) - Bijna honderd leden van Milieudefensie zijn van plan op de aandeelhoudersvergadering van Ahold Delhaize in Zaandam vragen te stellen over het klimaatbeleid van het winkelconcern achter ketens als Albert Heijn, Etos en Delhaize. Ze vinden de doelstellingen die het bedrijf zelf heeft onvoldoende om de opwarming van de aarde tegen te gaan, legt voorzitter van Milieudefensie Winnie Oussoren uit in de aanloop naar de vergadering.

"Alles wat er gezegd wordt, is juridisch bindend. Dus we vragen topman Frans Muller met ja of nee te antwoorden op de vraag of Ahold Delhaize zich toelegt op de klimaatafspraken van Parijs", legt ze uit. "Eigenlijk verwacht ik veel wollig taalgebruik dat eromheen draait. Maar als het geen ja is, is het een nee. Dat nemen we mee voor een mogelijke rechtszaak", voegt ze eraan toe.

Milieudefensie vindt dat Ahold Delhaize in 2030 de uitstoot van broeikasgassen met minimaal 45 procent moet hebben verlaagd ten opzichte van 2019, terwijl het bedrijf zelf mikt op 37 procent minder emissies ten opzichte van 2020. Die 45 procent stond ook in het Shell-vonnis waarmee Milieudefensie via de rechter afdwong dat het gas- en olieconcern meer moest doen tegen klimaatverandering.

Anniek Pheifer

Op een podium liet Milieudefensie voorafgaand aan de vergadering enkele bekende mensen aan het woord over hun zorgen over het klimaat. Advocate Bénédicte Ficq riep op tot samenwerking om een probleem aan te pakken waar mensen "niet polariserend naar moeten kijken" omdat het iedereen raakt. Maar ze voegde eraan toe dat "multinationals niet moeten denken dat zij het voorrecht hebben" om te bepalen wat de toekomst van de planeet is.

Actrice Anniek Pheifer zei dat haar kind ooit vroeg of ze in de toekomst nog wel op aarde kan leven, na de klimaatverandering. "Allemachtig, wat zeg je dan tegen een kind?", sprak ze. "Ik zei dat ik ook bang ben, en dat het leven er een stuk moeilijker uit gaat zien. Maar er zijn oplossingen, we kunnen de veestapel halveren en andere maatregelen nemen." Zo vindt Pheifer zelf dat de regering grote bedrijven moet dwingen om hun uitstoot te verlagen.

Meer uit Financieel

Google sluit deal met AI-start-up Windsurf, melden bronnen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.

2 uur geleden
ANVR: Nederlander boekt vakantie dit jaar later en minder vaak

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verliezen, Levi Strauss wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws dat president Donald Trump vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent wil invoeren op een deel van de producten uit Canada. Daardoor werden de handelszorgen weer aangewakkerd. Verder was jeansmerk Levi Strauss een flinke winnaar na goed ontvangen kwartaalcijfers.

13 uur geleden
FT: waarde xAI naar 200 miljard bij volgende financieringsronde

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, mikt bij een volgende financieringsronde op een waarde van wel 200 miljard dollar. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Daarmee zou xAI tien keer meer waard zijn dan begin volgend jaar.

13 uur geleden
Mijnbouwer Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote internationale mijnbouwconcern Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie in de Verenigde Staten nu president Donald Trump importheffingen van 50 procent op buitenlands koper heeft aangekondigd die per 1 augustus moeten ingaan. Volgens topvrouw Katie Jackson van de koperdivisie van Rio Tinto is er een "sterke wens" bij het bedrijf voor meer investeringen in Amerikaanse koperproductie.

15 uur geleden
Winstwaarschuwing Duits chemieconcern BASF door zwakkere vraag

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse BASF, 's werelds grootste chemieconcern, verlaagt de winstverwachting voor dit jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar chemicaliën door de economische onzekerheid vanwege de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook heeft BASF te maken met een zwakkere vraag naar chemicaliën in China.

16 uur geleden
Beleggers wachten op brief Trump met importheffingen voor EU

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten. Beleggers in Europa wachten vooral op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump mogelijk vrijdag stuurt naar Brussel, over de importheffingen die hij wil opleggen op goederen uit de Europese Unie. Daarnaast kondigde Trump aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.

17 uur geleden