Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderd klimaatactivisten bij vergadering Ahold Delhaize verwacht

Honderd klimaatactivisten bij vergadering Ahold Delhaize verwacht

ZAANDAM (ANP) - Bijna honderd leden van Milieudefensie zijn van plan op de aandeelhoudersvergadering van Ahold Delhaize in Zaandam vragen te stellen over het klimaatbeleid van het winkelconcern achter ketens als Albert Heijn, Etos en Delhaize. Ze vinden de doelstellingen die het bedrijf zelf heeft onvoldoende om de opwarming van de aarde tegen te gaan, legt voorzitter van Milieudefensie Winnie Oussoren uit in de aanloop naar de vergadering.

"Alles wat er gezegd wordt, is juridisch bindend. Dus we vragen topman Frans Muller met ja of nee te antwoorden op de vraag of Ahold Delhaize zich toelegt op de klimaatafspraken van Parijs", legt ze uit. "Eigenlijk verwacht ik veel wollig taalgebruik dat eromheen draait. Maar als het geen ja is, is het een nee. Dat nemen we mee voor een mogelijke rechtszaak", voegt ze eraan toe.

Milieudefensie vindt dat Ahold Delhaize in 2030 de uitstoot van broeikasgassen met minimaal 45 procent moet hebben verlaagd ten opzichte van 2019, terwijl het bedrijf zelf mikt op 37 procent minder emissies ten opzichte van 2020. Die 45 procent stond ook in het Shell-vonnis waarmee Milieudefensie via de rechter afdwong dat het gas- en olieconcern meer moest doen tegen klimaatverandering.

Anniek Pheifer

Op een podium liet Milieudefensie voorafgaand aan de vergadering enkele bekende mensen aan het woord over hun zorgen over het klimaat. Advocate Bénédicte Ficq riep op tot samenwerking om een probleem aan te pakken waar mensen "niet polariserend naar moeten kijken" omdat het iedereen raakt. Maar ze voegde eraan toe dat "multinationals niet moeten denken dat zij het voorrecht hebben" om te bepalen wat de toekomst van de planeet is.

Actrice Anniek Pheifer zei dat haar kind ooit vroeg of ze in de toekomst nog wel op aarde kan leven, na de klimaatverandering. "Allemachtig, wat zeg je dan tegen een kind?", sprak ze. "Ik zei dat ik ook bang ben, en dat het leven er een stuk moeilijker uit gaat zien. Maar er zijn oplossingen, we kunnen de veestapel halveren en andere maatregelen nemen." Zo vindt Pheifer zelf dat de regering grote bedrijven moet dwingen om hun uitstoot te verlagen.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

7 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

9 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

10 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

12 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

13 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

16 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

16 uur geleden