Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Home Depot en Walmart omlaag op Wall Street na cijfers

Home Depot en Walmart omlaag op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag na een lang weekend met verliezen geopend. Maandag was Wall Street dicht vanwege Presidents' Day. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de resultaten en vooruitzichten van de grote winkelbedrijven Home Depot en Walmart die niet goed vielen.

Verder hingen de rentezorgen weer boven de markt. Er wordt daarom met spanning uitgekeken naar de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve die woensdag worden gepubliceerd. Mogelijk kan daaruit meer duidelijk worden over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 1 procent lager op 33.487 punten. De brede S&P 500 daalde 0,9 procent tot 4042 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1 procent tot 11.670 punten.

Walmart

Home Depot zakte in de vroege handel 4,8 procent. De doe-het-zelfketen kwam met tegenvallende omzetcijfers over het vierde kwartaal naar buiten en kwam eveneens met een voorzichtige verwachting voor dit jaar. Branchegenoot Lowe's ging 4,7 procent mee omlaag.

Walmart, het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten, werd 0,9 procent lager gezet. Walmart maakte beter dan verwachte cijfers bekend over het afgelopen kwartaal, met daarin het belangrijke feestdagenseizoen, maar de prognoses voor het lopende kwartaal en het nieuwe jaar stelden teleur.

Tesla

Sigma Lithium was een opvallende winnaar met een koerssprong van 14,9 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat Tesla een overname van de lithiumproducent bekijkt. Lithium is een belangrijke grondstof voor batterijen voor elektrische auto's. Met een overname kan Tesla de levering van lithium beter veiligstellen.

Autohandelaar AutoNation kreeg een adviesverlaging van JPMorgan Chase en leverde 3,2 procent in. Volgens de analisten van de bank is het aandeel overgewaardeerd. Goldman Sachs verhoogde juist zijn advies voor biotechnoloog Vir Biotechnology. De zakenbank denkt dat de beurskoers van het bedrijf kan verdubbelen.

Kort na het begin van de beurshandel in New York komt onderzoeksbureau S&P Global nog met nieuwe cijfers over de economische bedrijvigheid in de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Nexperia roept Chinese tak openlijk op toelevering te herstellen

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk stelt sancties tegen Lukoil uit tot februari

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.

2 uur geleden
VNO-NCW bezorgd over mkb'ers om lange rijen voor vol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.

2 uur geleden
ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

5 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

6 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

8 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

9 uur geleden