Hoge Franse boete voor kartelafspraken bij verkoop brillen
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse mededingsautoriteit heeft een boete van in totaal bijna 126 miljoen euro opgelegd aan de bedrijven Luxottica, LVMH en Chanel vanwege kartelafspraken bij de verkoop van brillen.
Het overgrote deel van de boete, ruim 125 miljoen euro, gaat naar het Italiaanse Luxottica. Dat is de monturentak van EssilorLuxottica, dat in Nederland vooral bekend is van de overname van optiekconcern GrandVision. Luxottica is het moederbedrijf van merken als Ray-Ban en Oakley, maar maakt ook de monturen van bekende modemerken. Luxebedrijf LVMH, bekend van onder meer Louis Vuitton en Dior, moet 500.000 euro betalen en modehuis Chanel 130.000 euro.
Volgens de toezichthouder legden LVMH en Luxottica prijzen van brillen op aan opticiens, waardoor hun vrijheid om zelf prijzen te bepalen werd ingeperkt. Luxottica, LVMH en Chanel zouden daarnaast opticiens hebben verboden om bepaalde brillenmerken online te verkopen. Daardoor werd opticiens de mogelijkheid ontnomen om via internet brillen voor meer concurrerende prijzen aan te bieden en hadden consumenten minder keuze.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
8 uur geleden