Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge Franse boete voor kartelafspraken bij verkoop brillen

Hoge Franse boete voor kartelafspraken bij verkoop brillen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse mededingsautoriteit heeft een boete van in totaal bijna 126 miljoen euro opgelegd aan de bedrijven Luxottica, LVMH en Chanel vanwege kartelafspraken bij de verkoop van brillen.

Het overgrote deel van de boete, ruim 125 miljoen euro, gaat naar het Italiaanse Luxottica. Dat is de monturentak van EssilorLuxottica, dat in Nederland vooral bekend is van de overname van optiekconcern GrandVision. Luxottica is het moederbedrijf van merken als Ray-Ban en Oakley, maar maakt ook de monturen van bekende modemerken. Luxebedrijf LVMH, bekend van onder meer Louis Vuitton en Dior, moet 500.000 euro betalen en modehuis Chanel 130.000 euro.

Volgens de toezichthouder legden LVMH en Luxottica prijzen van brillen op aan opticiens, waardoor hun vrijheid om zelf prijzen te bepalen werd ingeperkt. Luxottica, LVMH en Chanel zouden daarnaast opticiens hebben verboden om bepaalde brillenmerken online te verkopen. Daardoor werd opticiens de mogelijkheid ontnomen om via internet brillen voor meer concurrerende prijzen aan te bieden en hadden consumenten minder keuze.

Meer uit Financieel

ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

18 minuten geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

48 minuten geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

1 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

1 uur geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

1 uur geleden
Bronnen: VS willen dat Europa met defensiegeld Huawei uitkoopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.

1 uur geleden
Nasdaq herstelt op Wall Street na verkoopgolf in chipsector

NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.

3 uur geleden