Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah: gevechten met Israëlische troepen in zuiden Libanon

Hezbollah: gevechten met Israëlische troepen in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese beweging Hezbollah meldt gevechten met Israëlische troepen in het zuidelijke grensgebied van Libanon. Volgens het Israëlische leger hebben Israëlische grondtroepen daar opnieuw tunnels en wapenopslagplaatsen van de Hezbollah-militie vernietigd.

De Hezbollah-doelen liggen in bergachtige en dichtbebouwde gebieden. Wapens en munitie zijn vaak verborgen in woonhuizen, aldus het leger verder. Tunnels worden door Hezbollah gebruikt om ongezien de grens met Israël te naderen. Israël viel ook een moskee aan die een commandocentrum van Hezbollah zou zijn geweest.

Sinds de aanval van de Palestijnse beweging Hamas en andere extremistische groeperingen op het zuiden van Israël bijna een jaar geleden, valt Hezbollah Israël aan met raketten en granaten uit "solidariteit" met Hamas in de Gazastrook. Israël wil de beweging van de grens verdrijven, zodat ongeveer 60.000 Israëli's die daar geëvacueerd zijn naar hun huizen kunnen terugkeren.

De afgelopen dagen is het geweld verder geëscaleerd. Ook zaterdag waren weer Israëlische luchtaanvallen op bolwerken van Hezbollah in onder meer de Libanese hoofdstad Beiroet, aldus meldingen uit Libanon. Volgens Israël kwamen bij de aanvallen kopstukken van Hamas om het leven die vanuit Libanon opereerden.

Meer uit Buitenland

Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

5 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

6 uur geleden
WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

9 uur geleden
Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

13 uur geleden
Brussel: Montenegro kan in 2028 EU-lid worden, Albanië in 2029

BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.

15 uur geleden
Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

15 uur geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

16 uur geleden