Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel op Amerikaanse aandelenbeurzen na verliesdag

Herstel op Amerikaanse aandelenbeurzen na verliesdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag voorzichtig aan de handelsdag begonnen. Techaandelen herstelden enigszins van de zware verliezen op maandag. De aandacht op Wall Street keerde zich richting het cijferseizoen, waarmee beleggers inzicht krijgen in de gezondheid van het Amerikaanse bedrijfsleven.

De toonaangevende Dow-Jonesindex zakte 0,2 procent tot 30.956 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg een fractie tot 3801 punten en techbeurs Nasdaq won 0,5 procent tot 13.096 punten.

Beleggers lijken nog altijd optimistisch over de kansen voor meer coronasteun voor de Amerikaanse economie als de nieuwe president Joe Biden volgende week woensdag Donald Trump aflost. Risico's op nieuw geweld in de aanloop naar de inauguratie van Biden en een mogelijke politieke tweedeling vanwege een nieuwe impeachment van Trump schudden ze van zich af.

Albertsons

Op bedrijfsgebied stond supermarktketen Albertsons in de belangstelling. Die onderneming verhoogde haar verwachtingen voor winst en omzetgroei nadat de onlineverkopen omhoog waren geschoten door de opleving van het coronavirus. Het aandeel steeg 4,7 procent.

Walmart werd 1,3 procent hoger gezet. De warenhuisketen maakte bekend samen met Ribbit Capital een nieuwe fintechstart-up op te zetten. Het aandeel Ribbit werd bijna 11 procent meer waard.

Videoconferencingdienst Zoom Video maakte bekend voor 1,5 miljard dollar aan nieuwe aandelen te gaan plaatsen. In de eerste handelsminuten noteerde het bedrijf 0,5 procent hoger.

Fiat Chrysler

Fiat Chrysler gaat de start-up Archer, die werkt aan een elektrisch vliegtuig, helpen met het terugbrengen van de productiekosten. Eerder hielp Fiat Chrysler al mee aan het ontwerp van de cockpit. Het aandeel van de automaker, die binnenkort fuseert met Peugeot-maker PSA, gaf 1 procent prijs.

De aandelen van de Chinese maker van elektrische auto's Nio daalde 2,4 procent na een kritisch rapport van analisten van Citigroup. Die maakte zich zorgen om toenemende concurrentie van Tesla (plus 3,6 procent) op de Chinese markt.

De euro noteerde op 1,2155 dollar, tegen 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 52,77 dollar. Brentolie klom 1,2 procent in prijs tot 56,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TSMC boekt opnieuw recordwinst door sterke vraag naar AI-chips

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.

15 minuten geleden
Fastned voert bouwtempo nieuwe laadstations op

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.

31 minuten geleden
Groothandel Sligro merkt dat consument minder vaak uit eten gaat

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.

33 minuten geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan onderuit door uitverkoop chipaandelen

SEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

43 minuten geleden
Organisaties eind november tegenover Meta in kort geding om bril

AMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.

46 minuten geleden
Navigatiebedrijf TomTom schrapt ongeveer 200 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.

1 uur geleden
Werkloosheid opnieuw onveranderd op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.

1 uur geleden