Hellingen in zondagetappe Tour afgesloten
CLERMONT-FERRAND (ANP) - Nadat de directie van de Tour de France vrijdag besloot dat er de komende dagen geen toeschouwers welkom zijn bij de finish, hebben de lokale autoriteiten ook twee bergen afgesloten uit de etappe van zondag. Het gaat om de Col de la Biche, een helling van de eerste categorie, en de Grand Colombier, waar ook de finish ligt. Het is een maatregel om een verdere stijging van het aantal coronabesmettingen te vermijden.
De Tour wil de komende dagen de laatste 300 meter voor de streep vrijhouden. "De toegang tot de Col du Grand Colombier en de Col de la Biche zal vanaf zaterdag 12.00 uur tot zondagavond 20.00 uur verboden zijn", meldde het regiobestuur van de Ain, een gebied waar het aantal besmettingen de afgelopen dagen fors is toegenomen.
De Col de la Biche ligt op 45 kilometer van de aankomst. De Grand Colombier is een klim van ruim 17 kilometer. Het peloton moet zondag ook over de Montée de la Selle de Fromentel, maar deze berg zou niet worden afgesloten.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
3 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
6 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
11 uur geleden