Hellingen in zondagetappe Tour afgesloten
CLERMONT-FERRAND (ANP) - Nadat de directie van de Tour de France vrijdag besloot dat er de komende dagen geen toeschouwers welkom zijn bij de finish, hebben de lokale autoriteiten ook twee bergen afgesloten uit de etappe van zondag. Het gaat om de Col de la Biche, een helling van de eerste categorie, en de Grand Colombier, waar ook de finish ligt. Het is een maatregel om een verdere stijging van het aantal coronabesmettingen te vermijden.
De Tour wil de komende dagen de laatste 300 meter voor de streep vrijhouden. "De toegang tot de Col du Grand Colombier en de Col de la Biche zal vanaf zaterdag 12.00 uur tot zondagavond 20.00 uur verboden zijn", meldde het regiobestuur van de Ain, een gebied waar het aantal besmettingen de afgelopen dagen fors is toegenomen.
De Col de la Biche ligt op 45 kilometer van de aankomst. De Grand Colombier is een klim van ruim 17 kilometer. Het peloton moet zondag ook over de Montée de la Selle de Fromentel, maar deze berg zou niet worden afgesloten.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
2 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
15 uur geleden