Hellingen in zondagetappe Tour afgesloten
CLERMONT-FERRAND (ANP) - Nadat de directie van de Tour de France vrijdag besloot dat er de komende dagen geen toeschouwers welkom zijn bij de finish, hebben de lokale autoriteiten ook twee bergen afgesloten uit de etappe van zondag. Het gaat om de Col de la Biche, een helling van de eerste categorie, en de Grand Colombier, waar ook de finish ligt. Het is een maatregel om een verdere stijging van het aantal coronabesmettingen te vermijden.
De Tour wil de komende dagen de laatste 300 meter voor de streep vrijhouden. "De toegang tot de Col du Grand Colombier en de Col de la Biche zal vanaf zaterdag 12.00 uur tot zondagavond 20.00 uur verboden zijn", meldde het regiobestuur van de Ain, een gebied waar het aantal besmettingen de afgelopen dagen fors is toegenomen.
De Col de la Biche ligt op 45 kilometer van de aankomst. De Grand Colombier is een klim van ruim 17 kilometer. Het peloton moet zondag ook over de Montée de la Selle de Fromentel, maar deze berg zou niet worden afgesloten.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
2 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
20 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden