Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havertz verlaat Duitsland om transfer naar Chelsea af te ronden

Havertz verlaat Duitsland om transfer naar Chelsea af te ronden

STUTTGART (ANP) - Kai Havertz heeft vrijdagochtend het trainingskamp van de Duitse voetbalploeg in Stuttgart verlaten. De Duitse bond DFB bevestigde dat Havertz naar Engeland gaat om dan eindelijk zijn transfer naar Chelsea af te ronden.

Al wekenlang wordt gespeculeerd over een overstap van Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea. Met die transfer zou tussen de 80 en 100 miljoen euro gemoeid zijn.

De 21-jarige Duitser bleef donderdag in Stuttgart de hele wedstrijd op de bank zitten bij de openingswedstrijd van Duitsland in de Nations League tegen Spanje (1-1). Dat zou uit voorzorg zijn, om geen risico te nemen met zijn transfer naar Chelsea in het vooruitzicht. Bondscoach Joachim Löw gaf Havertz vrijdag toestemming om de overstap af te ronden. De 'Mannschaft' speelt zondag weer, dan in Basel tegen Zwitserland.

Concentreren

"We hadden natuurlijk liever gehad dat Kai zich aan het begin van het nieuwe internationale seizoen volledig op het nationale team had kunnen concentreren", zegt DFB-directeur Oliver Bierhoff. "'Maar we zijn ons bewust van het belang voor Bayer Leverkusen en voor Kai, we willen daar verantwoord mee omgaan. Het is ook een eer en erkenning voor het Duitse voetbal dat internationale topclubs onze jonge spelers willen hebben. De toekomst is aan Kai, zowel bij zijn club als in de nationale ploeg."

Havertz is al enkele jaren de blikvanger bij Leverkusen. Afgelopen seizoen maakte hij twaalf doelpunten in de Bundesliga voor de ploeg van trainer Peter Bosz, het jaar ervoor zeventien. Chelsea trok deze zomer al zo'n 150 miljoen euro uit om Hakim Ziyech (Ajax), Timo Werner (RB Leipzig), Ben Chilwell (Leicester City) en de transfervrije verdedigers Thiago Silva (Paris Saint-Germain) en Malang Sarr (Nice) aan te trekken.

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

7 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

9 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

12 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

15 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

17 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

18 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

19 uur geleden