Havertz verlaat Duitsland om transfer naar Chelsea af te ronden
STUTTGART (ANP) - Kai Havertz heeft vrijdagochtend het trainingskamp van de Duitse voetbalploeg in Stuttgart verlaten. De Duitse bond DFB bevestigde dat Havertz naar Engeland gaat om dan eindelijk zijn transfer naar Chelsea af te ronden.
Al wekenlang wordt gespeculeerd over een overstap van Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea. Met die transfer zou tussen de 80 en 100 miljoen euro gemoeid zijn.
De 21-jarige Duitser bleef donderdag in Stuttgart de hele wedstrijd op de bank zitten bij de openingswedstrijd van Duitsland in de Nations League tegen Spanje (1-1). Dat zou uit voorzorg zijn, om geen risico te nemen met zijn transfer naar Chelsea in het vooruitzicht. Bondscoach Joachim Löw gaf Havertz vrijdag toestemming om de overstap af te ronden. De 'Mannschaft' speelt zondag weer, dan in Basel tegen Zwitserland.
Concentreren
"We hadden natuurlijk liever gehad dat Kai zich aan het begin van het nieuwe internationale seizoen volledig op het nationale team had kunnen concentreren", zegt DFB-directeur Oliver Bierhoff. "'Maar we zijn ons bewust van het belang voor Bayer Leverkusen en voor Kai, we willen daar verantwoord mee omgaan. Het is ook een eer en erkenning voor het Duitse voetbal dat internationale topclubs onze jonge spelers willen hebben. De toekomst is aan Kai, zowel bij zijn club als in de nationale ploeg."
Havertz is al enkele jaren de blikvanger bij Leverkusen. Afgelopen seizoen maakte hij twaalf doelpunten in de Bundesliga voor de ploeg van trainer Peter Bosz, het jaar ervoor zeventien. Chelsea trok deze zomer al zo'n 150 miljoen euro uit om Hakim Ziyech (Ajax), Timo Werner (RB Leipzig), Ben Chilwell (Leicester City) en de transfervrije verdedigers Thiago Silva (Paris Saint-Germain) en Malang Sarr (Nice) aan te trekken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
3 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
20 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden