Havertz verlaat Duitsland om transfer naar Chelsea af te ronden
STUTTGART (ANP) - Kai Havertz heeft vrijdagochtend het trainingskamp van de Duitse voetbalploeg in Stuttgart verlaten. De Duitse bond DFB bevestigde dat Havertz naar Engeland gaat om dan eindelijk zijn transfer naar Chelsea af te ronden.
Al wekenlang wordt gespeculeerd over een overstap van Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea. Met die transfer zou tussen de 80 en 100 miljoen euro gemoeid zijn.
De 21-jarige Duitser bleef donderdag in Stuttgart de hele wedstrijd op de bank zitten bij de openingswedstrijd van Duitsland in de Nations League tegen Spanje (1-1). Dat zou uit voorzorg zijn, om geen risico te nemen met zijn transfer naar Chelsea in het vooruitzicht. Bondscoach Joachim Löw gaf Havertz vrijdag toestemming om de overstap af te ronden. De 'Mannschaft' speelt zondag weer, dan in Basel tegen Zwitserland.
Concentreren
"We hadden natuurlijk liever gehad dat Kai zich aan het begin van het nieuwe internationale seizoen volledig op het nationale team had kunnen concentreren", zegt DFB-directeur Oliver Bierhoff. "'Maar we zijn ons bewust van het belang voor Bayer Leverkusen en voor Kai, we willen daar verantwoord mee omgaan. Het is ook een eer en erkenning voor het Duitse voetbal dat internationale topclubs onze jonge spelers willen hebben. De toekomst is aan Kai, zowel bij zijn club als in de nationale ploeg."
Havertz is al enkele jaren de blikvanger bij Leverkusen. Afgelopen seizoen maakte hij twaalf doelpunten in de Bundesliga voor de ploeg van trainer Peter Bosz, het jaar ervoor zeventien. Chelsea trok deze zomer al zo'n 150 miljoen euro uit om Hakim Ziyech (Ajax), Timo Werner (RB Leipzig), Ben Chilwell (Leicester City) en de transfervrije verdedigers Thiago Silva (Paris Saint-Germain) en Malang Sarr (Nice) aan te trekken.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
16 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
19 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
23 uur geleden