Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havertz verlaat Duitsland om transfer naar Chelsea af te ronden

Havertz verlaat Duitsland om transfer naar Chelsea af te ronden

STUTTGART (ANP) - Kai Havertz heeft vrijdagochtend het trainingskamp van de Duitse voetbalploeg in Stuttgart verlaten. De Duitse bond DFB bevestigde dat Havertz naar Engeland gaat om dan eindelijk zijn transfer naar Chelsea af te ronden.

Al wekenlang wordt gespeculeerd over een overstap van Havertz van Bayer Leverkusen naar Chelsea. Met die transfer zou tussen de 80 en 100 miljoen euro gemoeid zijn.

De 21-jarige Duitser bleef donderdag in Stuttgart de hele wedstrijd op de bank zitten bij de openingswedstrijd van Duitsland in de Nations League tegen Spanje (1-1). Dat zou uit voorzorg zijn, om geen risico te nemen met zijn transfer naar Chelsea in het vooruitzicht. Bondscoach Joachim Löw gaf Havertz vrijdag toestemming om de overstap af te ronden. De 'Mannschaft' speelt zondag weer, dan in Basel tegen Zwitserland.

Concentreren

"We hadden natuurlijk liever gehad dat Kai zich aan het begin van het nieuwe internationale seizoen volledig op het nationale team had kunnen concentreren", zegt DFB-directeur Oliver Bierhoff. "'Maar we zijn ons bewust van het belang voor Bayer Leverkusen en voor Kai, we willen daar verantwoord mee omgaan. Het is ook een eer en erkenning voor het Duitse voetbal dat internationale topclubs onze jonge spelers willen hebben. De toekomst is aan Kai, zowel bij zijn club als in de nationale ploeg."

Havertz is al enkele jaren de blikvanger bij Leverkusen. Afgelopen seizoen maakte hij twaalf doelpunten in de Bundesliga voor de ploeg van trainer Peter Bosz, het jaar ervoor zeventien. Chelsea trok deze zomer al zo'n 150 miljoen euro uit om Hakim Ziyech (Ajax), Timo Werner (RB Leipzig), Ben Chilwell (Leicester City) en de transfervrije verdedigers Thiago Silva (Paris Saint-Germain) en Malang Sarr (Nice) aan te trekken.

Meer uit Voetbal

Frankrijk wint ook van Colombia in oefenwedstrijd

LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.

9 uur geleden
Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

15 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

15 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

17 uur geleden
Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

1 dag geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 dag geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

1 dag geleden