Havenbedrijf: 8 miljard euro aan verduurzamingsplannen onzeker
ROTTERDAM (ANP) - Een nieuw kabinet moet snel handelen om verduurzamingsprojecten in het Rotterdamse havengebied binnen te halen. Dat zegt topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam. Volgens hem speelt bij zo'n dertig projecten dat er onzekerheid is of ze kunnen worden gerealiseerd vanwege 'stikstofruimte'. Het zou gaan om 8 miljard euro aan investeringen in projecten die de uitstoot van CO2 flink zouden terugdringen.
Castelein waarschuwde eind vorig jaar ook al dat duurzame investeringen in de Rotterdamse haven in gevaar zouden komen als de stikstofcrisis niet zou worden opgelost. Hij zei toen dat hij het Nederlandse stikstofbeleid niet uitgelegd krijgt aan buitenlandse bestuurders die overwegen om zich te vestigen in Rotterdam. Inmiddels staat in plaats van 4,5 miljard euro aan investeringsplannen 8 miljard euro op het spel.
"Die dertig projecten dragen allemaal bij aan een nieuw verdienvermogen voor Nederland en brengen naast investeringen ook werkgelegenheid", zegt Castelein. Hij vreest dat de projecten in andere landen worden gerealiseerd als de Nederlandse overheid niet opschiet met het verschaffen van stikstofruimte om te bouwen. Castelein wil wegens "concurrentiegevoelige informatie" niet zeggen om welke projecten het precies gaat. De topman wilde wel kwijt dat het gaat om projecten in onder meer de energietransitie, circulaire economie, containersector en biochemie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
4 uur geleden