Haven Rotterdam verwacht eerste 'fileschip' uit Suezkanaal
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam verwacht dinsdagavond het eerste containerschip te verwelkomen dat dagenlang niet kon doorvaren wegens een blokkade van het Suezkanaal. Die belangrijke vaarroute tussen Azië en Europa werd zes dagen lang gestremd doordat containerschip Ever Given overdwars kwam vast te liggen in het kanaal.
De MSC Rifaya komt volgens schattingen van het Havenbedrijf Rotterdam rond 21.00 uur aan in de haven, als eerste van de gestremde schepen in het Egyptische kanaal. Daarmee is het onder Liberiaanse vlag varende containerschip sneller in Nederland dan aanvankelijk werd verwacht.
De weersomstandigheden kunnen nog wel voor vertraging zorgen. Bij te harde wind mag de 400 meter lange MSC Rifaya niet de haven binnenvaren, dus moet het schip mogelijk enkele uren wachten totdat de wind is geluwd.
Extra drukte
Veel schepen die in het Suezkanaal moesten wachten achter de Ever Given hebben Rotterdam als bestemming. Het Havenbedrijf Rotterdam verwacht daarom deze week extra drukte, nu die vertragingen moeten worden ingehaald. Normaal gesproken ontvangt de haven gemiddeld tachtig zeeschepen per dag. Dat zullen er vanaf woensdag of donderdag tijdelijk zo'n 10 procent meer zijn.
Ook de Ever Given heeft Rotterdam als bestemming. Dat schip ligt nog in de buurt van het Suezkanaal.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de leeftijdverificatie-app die het deze week presenteerde bijgewerkt, nadat er online meldingen waren gedaan dat de app te hacken was. Dat laat een woordvoerder van de Commissie weten.
1 uur geleden