Haven Rotterdam verwacht eerste 'fileschip' uit Suezkanaal
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam verwacht dinsdagavond het eerste containerschip te verwelkomen dat dagenlang niet kon doorvaren wegens een blokkade van het Suezkanaal. Die belangrijke vaarroute tussen Azië en Europa werd zes dagen lang gestremd doordat containerschip Ever Given overdwars kwam vast te liggen in het kanaal.
De MSC Rifaya komt volgens schattingen van het Havenbedrijf Rotterdam rond 21.00 uur aan in de haven, als eerste van de gestremde schepen in het Egyptische kanaal. Daarmee is het onder Liberiaanse vlag varende containerschip sneller in Nederland dan aanvankelijk werd verwacht.
De weersomstandigheden kunnen nog wel voor vertraging zorgen. Bij te harde wind mag de 400 meter lange MSC Rifaya niet de haven binnenvaren, dus moet het schip mogelijk enkele uren wachten totdat de wind is geluwd.
Extra drukte
Veel schepen die in het Suezkanaal moesten wachten achter de Ever Given hebben Rotterdam als bestemming. Het Havenbedrijf Rotterdam verwacht daarom deze week extra drukte, nu die vertragingen moeten worden ingehaald. Normaal gesproken ontvangt de haven gemiddeld tachtig zeeschepen per dag. Dat zullen er vanaf woensdag of donderdag tijdelijk zo'n 10 procent meer zijn.
Ook de Ever Given heeft Rotterdam als bestemming. Dat schip ligt nog in de buurt van het Suezkanaal.
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
15 uur geleden