Haven Rotterdam verwacht eerste 'fileschip' uit Suezkanaal
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam verwacht dinsdagavond het eerste containerschip te verwelkomen dat dagenlang niet kon doorvaren wegens een blokkade van het Suezkanaal. Die belangrijke vaarroute tussen Azië en Europa werd zes dagen lang gestremd doordat containerschip Ever Given overdwars kwam vast te liggen in het kanaal.
De MSC Rifaya komt volgens schattingen van het Havenbedrijf Rotterdam rond 21.00 uur aan in de haven, als eerste van de gestremde schepen in het Egyptische kanaal. Daarmee is het onder Liberiaanse vlag varende containerschip sneller in Nederland dan aanvankelijk werd verwacht.
De weersomstandigheden kunnen nog wel voor vertraging zorgen. Bij te harde wind mag de 400 meter lange MSC Rifaya niet de haven binnenvaren, dus moet het schip mogelijk enkele uren wachten totdat de wind is geluwd.
Extra drukte
Veel schepen die in het Suezkanaal moesten wachten achter de Ever Given hebben Rotterdam als bestemming. Het Havenbedrijf Rotterdam verwacht daarom deze week extra drukte, nu die vertragingen moeten worden ingehaald. Normaal gesproken ontvangt de haven gemiddeld tachtig zeeschepen per dag. Dat zullen er vanaf woensdag of donderdag tijdelijk zo'n 10 procent meer zijn.
Ook de Ever Given heeft Rotterdam als bestemming. Dat schip ligt nog in de buurt van het Suezkanaal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
21 uur geleden