Hamas bereid gijzelaars te laten gaan als einde oorlog zeker is
CAÏRO (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas is volgens een zegsman bereid alle Israëlische gijzelaars te laten gaan als zeker is dat Israël de oorlog in de Gazastrook stopt en er sprake is van een "serieuze gevangenenruil". Hamas is in gesprek met Egypte en Qatar die bemiddelen om een nieuw staakt-het-vuren te regelen.
In januari ging er na bemiddeling van Egypte, Qatar en de VS een wapenstilstand in, maar Israël hervatte 18 maart de aanvallen op Gaza. Hamas eist dat de VS garanties geven dat Israël in een nieuw bestand serieus onderhandelt en zich aan de afspraken houdt.
In het bestand van eerder dit jaar zijn er Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen vrijgelaten. Er zouden nog steeds 58 Israëlische gijzelaars in de Gazastrook zijn van wie er volgens het Israëlische leger 34 zijn overleden. De zegsman van Hamas zei dat de beweging in een nieuw bestand tien Israëli's zou vrijlaten in een eerste fase. In de volgende fase zou Israël dan moeten onderhandelen en de oorlog stoppen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
15 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
16 uur geleden