Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Hacker' achter Football Leaks vol trots in rechtbank

'Hacker' achter Football Leaks vol trots in rechtbank

LISSABON (ANP/RTR) - De Portugese hacker die achter de website Football Leaks zit, heeft vrijdag voor de rechtbank in Lissabon gezegd trots te zijn op zijn werk. "Ik zie mezelf niet als een hacker, ik ben een klokkenluider", zei Rui Pinto, de 31-jarige Portugees die begin vorig jaar in Boedapest werd opgepakt.

"De onthullingen zijn serieus. Ik ben trots, ik schaam me nergens voor. Ik heb niets gedaan in ruil voor geld. Ik heb gehandeld volgens de vrijheid van meningsuiting, om zo voor gerechtigheid te zorgen."

Football Leaks heeft zo'n 70 miljoen, veelal geheime documenten uit de voetballerij in bezit gekregen. De afgelopen jaren kwamen via het klokkenluidersplatform, dat samenwerkt met enkele Europese onderzoeksmedia, heel wat van die vertrouwelijke documenten naar buiten. Zo raakte FC Twente in grote problemen door contracten waaruit bleek dat investeringsmaatschappij Doyen Sports invloed zou hebben op het transferbeleid van de club uit Enschede.

Details over transfers

Football Leaks onthulde ook allerlei details over transfers van onder anderen Gareth Bale en Memphis Depay, belastingontduiking van topvoetballers en etnische 'selectie' in de jeugd van Paris Saint-Germain. Manchester City dreigde voor de komende twee jaar te worden uitgesloten van deelname aan de Champions League na onthullingen van Football Leaks, maar het internationaal sporttribunaal CAS draaide die straf van de UEFA in juli terug.

Hongarije leverde de opgepakte Pinto in maart vorig jaar uit aan Portugal. Hij wordt onder meer verdacht van chantage en het schenden van privacy. In totaal liggen er zo'n negentig aanklachten tegen Pinto. De behandeling van de zaak gaat maanden duren. De Portugees zou een gevangenisstraf van maximaal 25 jaar kunnen krijgen.

Pinto heeft de documenten die hij in bezit kreeg ook gedeeld met de Franse justitie, die namens rechtsorganisatie Eurojust een Europees onderzoek leidt naar financiële wantoestanden in de voetbalwereld. Nederland participeert daar ook in.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

4 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

4 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

4 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

4 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

5 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

6 uur geleden