
Grote protesten in Jemen na Britse en Amerikaanse aanvallen
SANAA (ANP/RTR) - In Jemen zijn grote protesten uitgebroken nadat de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk afgelopen nacht hun land aanvielen. Volgens persbureau Reuters zijn tienduizenden mensen de straten van meerdere steden opgegaan uit woede over de aanvallen.
De VS en het VK vielen doelen van de Houthi-rebellen aan, omdat die beweging de afgelopen maanden schepen op de Rode Zee beschoot. De Houthi's scharen zich achter Hamas en de Palestijnse bevolking en vallen daarom schepen aan die een link met Israël of Israëls bondgenoten hebben.
De Houthi's zijn al jaren in een burgeroorlog verwikkeld met de Jemenitische regering en hebben een groot deel van het westen van het land in handen. Jemen, dat zo'n 33 miljoen inwoners heeft, ligt ten zuiden van Saudi-Arabië. Dat is een gunstige positie, omdat de schepen die via het Suezkanaal van de Middellandse Zee naar de Indische Oceaan varen langs het land komen. Schepen die niet langs Jemen willen varen moeten helemaal om Afrika heen.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - President Donald Trump gaat in oktober naar de topconferentie van de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN) in Maleisië. De Maleisische premier Anwar Ibrahim heeft dit bevestigd na een telefoongesprek met de Amerikaan. Hij zei ook dat vrijdag een deal bekendgemaakt wordt tussen Maleisië en de VS over tarieven in de onderlinge handel.
48 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat Rusland in de nacht van woensdag op donderdag grootschalige aanvallen op het land heeft uitgevoerd. De hoofdstad Kyiv zou het grootste doelwit zijn geweest. Er zijn daar zes doden gevallen, aldus Oekraïne.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - Een vlucht van het Amerikaanse Delta Air Lines heeft onderweg van Salt Lake City naar Amsterdam een noodlanding gemaakt weg vanwege zware turbulentie. Het luchtvaartbedrijf meldt dat 25 inzittenden gewond zijn geraakt.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De militaire junta in Myanmar heeft naar eigen zeggen de noodtoestand opgeheven. De noodtoestand werd uitgeroepen toen het leger in februari 2021 een staatsgreep pleegde en de gekozen regering onder leiding van Aung San Suu Kyi afzette.
1 uur geledenDONETSK/KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense plaats Tsjasiv Jar is volgens het Russische ministerie van Defensie "bevrijd". Tsjasiv Jar ligt iets ten westen van de stad Bachmoet, die Russische strijdkrachten in 2023 veroverden na een van de langste en bloedigste veldslagen van de oorlog.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft buurland Thailand gevraagd om twintig soldaten die dinsdag gevangen zijn genomen, acht uur nadat het staakt-het-vuren was ingegaan, "zo snel mogelijk terug" te geven. Dat meldt de Cambodjaanse minister van Defensie Maly Socheata. Volgens de defensieminister zijn de onderhandelingen gaande.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Veiligheidsonderzoekers die de botsing in de lucht in januari tussen een passagiersvliegtuig van American Airlines en een Black Hawk van het Amerikaanse leger nabij Washington onderzochten, hebben ontdekt dat de hoogtemeter van de helikopter niet goed werkte.
3 uur geleden