Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote beleggers konden moeilijker naar aandeelhoudersvergadering

Grote beleggers konden moeilijker naar aandeelhoudersvergadering

DEN HAAG (ANP) - Algemene aandeelhoudersvergaderingen waren dit jaar moeilijker bereikbaar voor vertegenwoordigers van grote beleggers, zoals pensioenfondsen, verzekeraars of vermogensbeheerders. Dat komt door aangescherpte veiligheidsmaatregelen na acties van demonstranten die eerdere bijeenkomsten verstoorden, schrijft belangenvereniging Eumedion.

De bewaarbanken die de aandelen in opdracht van beleggers bewaren, voeren volgens de organisatie voor institutionele beleggers "steeds omslachtiger en langduriger controles uit" voordat iemand een toegangsbewijs krijgt voor de vergadering.

In een terugblik op de voorbije jaarvergaderingen noemt Eumedion de controles op handtekeningen als voorbeeld. Internationale bewaarbanken zouden bijvoorbeeld erg moeilijk doen als die niet overeenkwamen met de krabbel van degene die het eerdere contract met de bewaarbank had getekend. Hierdoor was het bij veel beleggingsinstellingen lang onzeker of ze wel naar een bijeenkomst toe konden. Sommige beleggers zagen er hierdoor van af om naar een aandeelhoudersvergadering te gaan, stelt Eumedion.

Protestacties

In 2023 verliepen onder andere de aandeelhoudersvergaderingen van ING en Shell chaotisch doordat sympathisanten van klimaatbeweging Extinction Rebellion de bijeenkomst verstoorden. Dit jaar waren de bijeenkomsten ook het toneel van protestacties, maar die duurden veel minder lang. Eumedion merkt daarbij wel op dat de veiligheidscontroles voor de ingang van de vergaderzaal vaak veel strenger waren.

Een ander punt van kritiek van institutionele beleggers is de vroegere deadline voor het doorgeven van hun stemmen via internationale bewaarbanken. Waar dat de afgelopen jaren zo'n vijftien tot tien dagen voor de vergadering kon, moest dat volgens Eumedion nu soms 25 dagen voor de bijeenkomst. Daardoor was er minder tijd voor beleggers om zich te verdiepen in de onderwerpen waarover ze konden stemmen. Bij kleinere beursgenoteerde bedrijven brachten hierdoor minder aandeelhouders hun stem uit, stelt Eumedion.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

3 uur geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

3 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

4 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

6 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

7 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

8 uur geleden