India wil dat oliebedrijven lpg-productie flink opvoeren
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India wil dat de productie van vloeibaar petroleumgas (lpg) in het land flink wordt verhoogd. Voor Indiase huishoudens is lpg een belangrijke brandstof om mee te koken, maar de import ervan raakte verstoord door de blokkade van de Straat van Hormuz. Daardoor kreeg het land te maken met een groot tekort aan lpg.
De Indiase regering heeft raffinaderijen en bedrijven die naar ruwe olie zoeken deze week opgedragen "alle technisch en economisch haalbare maatregelen te nemen" om de lpg-productie op te voeren tot boven de huidige minimumniveaus. India wil dat de sector 63.810 ton per dag kan produceren. Er zijn maximale productiedoelstellingen opgelegd aan afzonderlijke raffinaderijen. De raffinaderij van Reliance Industries die zich richt op de binnenlandse markt, heeft met 18.000 ton per dag de grootste doelstelling gekregen.
Staatsbedrijven ONGC en Oil India en het nationale gasnetwerkbedrijf Gail India zijn gevraagd om ongeveer een tiende van de landelijke doelstelling bij te dragen. Daarnaast hebben raffinaderijen de opdracht gekregen om de infrastructuur voor de opslag en het transport van lpg uit te breiden.
Voor de oorlog haalde India zo'n 90 procent van zijn lpg uit het Midden-Oosten. Binnenlandse raffinaderijen hadden de productie al verhoogd tot 54.000 ton per dag om aan de vraag te kunnen voldoen. Voor de Iranoorlog lag dit op ongeveer 36.000 ton per dag. India vertrouwde op de import van lpg in plaats van productie in eigen land omdat de brandstof minder winstgevend is dan benzine en petrochemische grondstoffen.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
3 uur geleden