Verliezen op Wall Street na tegenvallende winkelverkopen VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
De consumentenbestedingen zijn de belangrijkste motor van de grootste economie ter wereld. Ook werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de VS in augustus is gedaald van een stand van 55,2 in juli naar 51 in augustus. Economen hadden volgens persbureau Bloomberg in doorsnee gerekend op een stand van 55. In juni en juli nam het consumentenvertrouwen nog toe.
De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 53.732,41 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent op 7785,76 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent naar 26.729,16 punten. Donderdag waren nog plussen tot 0,8 procent te zien en bereikte de S&P 500 een nieuw record.
Reddit won 12,6 procent. Het socialemediaplatform wordt op 18 augustus opgenomen in de S&P 500-index. De opname van een bedrijf in een bekende index geeft vaak een stimulans doordat fondsen of indextrackers er dan automatisch in beleggen. Reddit vervangt vastgoedbedrijf AvalonBay Communities, dat wordt overgenomen door branchegenoot Equity Residential.
Applied Materials, dat een belang heeft in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi, en de grootste fabrikant is van chipapparatuur in de Verenigde Staten, daalde 5,1 procent. Applied Materials boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en werd positiever over de verkopen in het hele jaar.
Luigi Mangione
UnitedHealth Group steeg 0,7 procent. Luigi Mangione heeft toegegeven topman Brian Thompson van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, dat onder UnitedHealth Group valt, te hebben doodgeschoten in 2024. UnitedHealth Group zei de handhavers van de wet "dankbaar" te zijn dat ze "de moordenaar van Brian voor de rechter hebben gebracht".
De Amerikaanse dronefabrikanten AeroVironment, Aevex en onderdelenleverancier Unusual Machines kregen er tot ruim 24 procent bij. De bedrijven profiteerden van de aankondiging dat de VS importheffingen van tot 100 procent gaan opleggen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland. Volgens president Donald Trump zijn de VS "te afhankelijk" van buitenlandse leveranciers voor drones.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
54 minuten geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tata Steel is door de Reclame Code Commissie (RCC) op de vingers getikt vanwege zijn duurzaamheidsreclames. Het staalbedrijf in IJmuiden zei daarin dat het zijn CO2-uitstoot in 2030 met 40 procent verlaagt, in 2045 CO2-neutraal is en dat het bedrijf groen staal gaat produceren met groene waterstof. Maar Tata Steel heeft volgens de RCC onvoldoende aangetoond dat het bedrijf zijn ambities voor de productie van groen staal kan halen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een van de verliezers op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, die een belang heeft in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi, boekte afgelopen kwartaal een recordomzet. Ook werd het bedrijf positiever over de verkopen in het hele jaar.
7 uur geleden