Grootste cruisebedrijf ter wereld ziet vraag stijgen voor 2022
MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Het grootste cruisebedrijf ter wereld Carnival ziet de vraag naar cruises weer stijgen voor 2022, meldt het Amerikaanse bedrijf in een nieuwsupdate. Het aantal boekingen voor de eerste helft van 2022 ligt zelfs al boven het niveau van 2019.
Ondanks dat Carnival had gesneden in zijn marketingkosten, toonden toch meer mensen interesse in een cruisevakantie. Volgens het bedrijf is de reden dat de cruisepassagiers volop boeken simpelweg dat ze nog steeds op cruise wilden, maar dat er eerder geen schepen vertrokken. Ook voor de tweede helft van 2021 komen boekingen binnen, maar die aantallen overtreffen de voorgaande jaren niet.
Cruisebedrijven moesten door de coronapandemie wereldwijd hun schepen voor anker leggen en hebben miljarden verloren. Sinds halverwege maart staat de hele cruisesector stil doordat op sommige schepen corona-uitbraken ontstonden met doden tot gevolg.
Het bedrijf Carnival boekte in het vierde kwartaal van 2020 een nettoverlies van bijna 2 miljard dollar.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
8 uur geleden