Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenland stopt met zoeken naar olie

Groenland stopt met zoeken naar olie

NUUK (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Groenland stopt met het zoeken naar olie en gas. Volgens Groenland is de impact op het klimaat door de exploratieboringen te groot. Er worden geen nieuwe vergunningen voor proefboringen meer afgegeven.

Daarmee komt een einde aan ongeveer vijftig jaar zoeken naar olie en gas op het eiland in het Noordpoolgebied. Daarbij waren grote oliebedrijven betrokken zoals ExxonMobil, Chevron en Shell. De proefboringen leverden echter weinig succes op. Overigens wordt gedacht dat er wel grote hoeveelheden olie te vinden te zijn in Groenland en onder de zeebodem, maar het is lastig om daar olie op te pompen vanwege de ruige natuur en ijsbergen.

"Deze stap is genomen in het belang van onze natuur, visserij en toerisme. We gaan ons nu richten op duurzame mogelijkheden", aldus de overheid van Groenland, dat overigens formeel deel uitmaakt van Denemarken. De overheid van Groenland zegt dat de gevolgen van klimaatverandering voor het eiland groot zijn, bijvoorbeeld door het smelten van gletsjers.

Meer uit Financieel

Chinese capaciteit kolencentrales op hoogste niveau in negen jaar

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".

13 minuten geleden
BAM haalt groot contract binnen voor uitbreiding Limburgse netten

MAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

33 minuten geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts fors hoger op Damrak na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.

2 uur geleden
Amerikaans Keurig Dr Pepper koopt moederbedrijf Douwe Egberts

AMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper neemt voor 15,7 miljard euro Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's over. Dat maakten de twee bedrijven maandag gezamenlijk bekend, nadat eerder al door zakenmedia was bericht over de overname.

3 uur geleden
Miljoenenboete voor bunq om tekortkomingen bij witwascontroles

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft onlinebank bunq een boete van 2,6 miljoen euro opgelegd om ernstige tekortkomingen bij zijn aanpak om witwassen te voorkomen. Volgens de toezichthouder gaf bunq in vier klantdossiers onvoldoende opvolging aan signalen en onregelmatigheden, waardoor witwasrisico's niet of niet tijdig werden gezien.

3 uur geleden
Bloomberg: Keurig Dr Pepper wil moeder Douwe Egberts overnemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper wil Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's overnemen voor een bedrag van ongeveer 18 miljard dollar, omgerekend 15,4 miljard euro. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt.

4 uur geleden
ANWB wil dat accijns op benzine niet meer meestijgt met inflatie

DEN HAAG (ANP) - De ANWB roept het kabinet op om de accijnzen voor benzine niet langer te laten meestijgen met de inflatie. Mede door deze zogeheten indexatie dreigt tanken na de jaarwisseling een stuk duurder te worden. ANWB-bestuursvoorzitter Marga de Jager stelt dat de extra lastenverzwaring "autorijden onnodig duur" maakt en de betaalbaarheid van rijden onder druk zet.

4 uur geleden