Griekse premier dankt alle landen voor de hulp bij het blussen
ATHENE (ANP) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis heeft zondag alle landen bedankt die helpen de branden in het mediterrane land te bestrijden. In totaal zijn 22 landen te hulp geschoten, waarvan 11 uit de EU komen, meldt de Griekse krant Kathimerini.
"Namens de Griekse bevolking wil ik onze oprechte dank uitspreken aan alle landen die hulp bieden en goederen hebben gestuurd om de bosbranden te bestrijden. Wij danken u voor uw steun aan Griekenland in deze moeilijke tijden", aldus de premier in een bericht op Twitter.
Nederland is niet een van de landen die de Grieken bijstaan, maar is wel in buurland Albanië actief om daar branden te bestrijden. Twee Chinook-helikopters van de luchtmacht zijn daar donderdag heen gevlogen. Ook Tsjechië heeft een helikopter gestuurd. De hulp vindt plaats in het kader van het Europese mechanisme voor civiele bescherming (rescEU). Landen kunnen daar bij natuurrampen om bijstand vragen.
De Albanese minister van Buitenlandse Zaken Olta Xhaçka sprak eerder al haar dank uit. "We danken onze Europese vrienden voor de hulp in tijden van nood. We zijn dankbaar voor het Tsjechische en Nederlandse personeel dat ons helpt de bosbranden die ons land teisteren te bestrijden. Alleen samen kunnen we dit overwinnen", zei ze.
Met de komst van de Nederlandse helikopters is de bluscapaciteit van Albanië verdubbeld, zei detachementscommandant luitenant-kolonel Roy Hemmelder zaterdag vanuit Tirana. De helikopters beschikken over zogeheten bambi buckets, flexibele zakken waarmee per keer 10.000 liter water op het vuur kan worden gegooid.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
3 uur geleden