Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grens 600 punten verdwijnt weer uit beeld

Grens 600 punten verdwijnt weer uit beeld

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is maandag stevig in het rood gedoken. Daarmee verdween de grens van 600 punten voorlopig uit het zicht. Verzekeraar ASR deed het goed bij de hoofdfondsen na het afronden van de verkoop van zijn bancaire activiteiten aan Achmea. Ook was er bovengemiddelde aandacht voor speciaalchemieconcern DSM, dat een wisseling aan de top bekendmaakte. Elders in Europa was het sentiment eveneens negatief.

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 1,7 procent lager op 587,12 punten. Eerder op de dag werd de barrière van 600 punten kortstondig geslecht. De laatste keer dat de graadmeter boven de 600 punten wist te sluiten, was op 22 mei 2001. De MidKap daalde 1 procent tot 873,76 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot ruim 2 procent.

ASR won 0,5 procent. Volgens de verzekeraar is de impact van de Achmea-transactie niet materieel. DSM daalde 1,5 procent. Topman Feike Sijbesma legt die functie per 15 februari na bijna dertien jaar neer. De taken van Sijbesma worden overgenomen door financieel directeur Geraldine Matchett en operationeel directeur Dimitri de Vreeze, die het gedeelde leiderschap zullen combineren met hun huidige functies.

Olieprijzen in de lift

Mijnbouwers deden het goed na bemoedigende cijfers uit China. In Londen dikten BHP en Antofagasta tot 0,5 procent aan. Staalbedrijven kregen het juist weer lastiger nadat de Amerikaanse president Trump aankondigde toch weer importheffingen op staal en aluminium uit Brazilië en Argentinië in te voeren. ArcelorMittal verloor 1,6 procent in de AEX.

In de MidKap stond kunstmestproducent OCI bovenaan met een plus van 1,5 procent. Bij de kleinere bedrijven was laadpalenmaker Alfen koploper met een plus van 2,2 procent. Beter Bed won 1,9 procent. De beddenverkoper rondde de verkoop van dochter Matratzen Concord definitief af.

De euro noteerde op 1,1084 dollar tegen 1,1020 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift na berichten dat oliekartel OPEC en zijn bondgenoten verdere productiebeperkingen overwegen om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent duurder op 56,07 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 61,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

10 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

11 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

13 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

14 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

14 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

15 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

15 uur geleden