GP op Imola hoopt na afgelasting op contractverlenging Formule 1
IMOLA (ANP/DPA) - De organisatie van de Grote Prijs van Emilia-Romagna hoopt dat het contract met de Formule 1 met een jaar wordt verlengd tot en met 2026. De race op het circuit van Imola, die voor dit weekeinde was gepland, is afgelast vanwege de zware regenval en overstromingen in de Noord-Italiaanse streek. Ten minste acht mensen kwamen om het leven door het natuurgeweld.
De race dit jaar inhalen is gezien het strakke schema van de Formule 1 vrijwel onmogelijk, tenzij de zomerstop in augustus wordt ingekort. "Gezien de complexiteit van de kalender is het goed voor te stellen dat de editie van 2023 in 2026 wordt gehouden. Maar op dit moment is het zeker geen prioriteit", zei voorzitter Angelo Sticchi Damiani van de organiserende Italiaanse automobielclub ACI. "Ik ben diep bedroefd over wat er in Emilia-Romagna gebeurt. De afgelasting was gezien de dramatische situatie onvermijdelijk."
Formule 1-baas Stefano Domenicali, die in Imola is geboren en dinsdag aangeslagen reageerde op de "tragische gebeurtenissen in de stad en regio waar ik ben opgegroeid", was het ermee eens dat het "moeilijk" zou zijn om de race later in het seizoen te houden. Hij noemde een contractverlenging om de race in 2026 te houden "een optie die op tafel ligt".
Door het wegvallen van de race op Imola zal het seizoen nu hoogstwaarschijnlijk uit 22 races bestaan. Aanvankelijk stond er een recordaantal van 24 races gepland, maar eerder al werd de Grote Prijs van China voor het vierde jaar op rij geschrapt vanwege het coronavirus. De Formule 1 vervolgt volgend weekeinde met de Grote Prijs van Monaco. Tweevoudig wereldkampioen Max Verstappen leidt na de vijf grands prix in het kampioenschap.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
3 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
7 uur geleden