GP op Imola hoopt na afgelasting op contractverlenging Formule 1
IMOLA (ANP/DPA) - De organisatie van de Grote Prijs van Emilia-Romagna hoopt dat het contract met de Formule 1 met een jaar wordt verlengd tot en met 2026. De race op het circuit van Imola, die voor dit weekeinde was gepland, is afgelast vanwege de zware regenval en overstromingen in de Noord-Italiaanse streek. Ten minste acht mensen kwamen om het leven door het natuurgeweld.
De race dit jaar inhalen is gezien het strakke schema van de Formule 1 vrijwel onmogelijk, tenzij de zomerstop in augustus wordt ingekort. "Gezien de complexiteit van de kalender is het goed voor te stellen dat de editie van 2023 in 2026 wordt gehouden. Maar op dit moment is het zeker geen prioriteit", zei voorzitter Angelo Sticchi Damiani van de organiserende Italiaanse automobielclub ACI. "Ik ben diep bedroefd over wat er in Emilia-Romagna gebeurt. De afgelasting was gezien de dramatische situatie onvermijdelijk."
Formule 1-baas Stefano Domenicali, die in Imola is geboren en dinsdag aangeslagen reageerde op de "tragische gebeurtenissen in de stad en regio waar ik ben opgegroeid", was het ermee eens dat het "moeilijk" zou zijn om de race later in het seizoen te houden. Hij noemde een contractverlenging om de race in 2026 te houden "een optie die op tafel ligt".
Door het wegvallen van de race op Imola zal het seizoen nu hoogstwaarschijnlijk uit 22 races bestaan. Aanvankelijk stond er een recordaantal van 24 races gepland, maar eerder al werd de Grote Prijs van China voor het vierde jaar op rij geschrapt vanwege het coronavirus. De Formule 1 vervolgt volgend weekeinde met de Grote Prijs van Monaco. Tweevoudig wereldkampioen Max Verstappen leidt na de vijf grands prix in het kampioenschap.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
4 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
20 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden