GP op Imola hoopt na afgelasting op contractverlenging Formule 1
IMOLA (ANP/DPA) - De organisatie van de Grote Prijs van Emilia-Romagna hoopt dat het contract met de Formule 1 met een jaar wordt verlengd tot en met 2026. De race op het circuit van Imola, die voor dit weekeinde was gepland, is afgelast vanwege de zware regenval en overstromingen in de Noord-Italiaanse streek. Ten minste acht mensen kwamen om het leven door het natuurgeweld.
De race dit jaar inhalen is gezien het strakke schema van de Formule 1 vrijwel onmogelijk, tenzij de zomerstop in augustus wordt ingekort. "Gezien de complexiteit van de kalender is het goed voor te stellen dat de editie van 2023 in 2026 wordt gehouden. Maar op dit moment is het zeker geen prioriteit", zei voorzitter Angelo Sticchi Damiani van de organiserende Italiaanse automobielclub ACI. "Ik ben diep bedroefd over wat er in Emilia-Romagna gebeurt. De afgelasting was gezien de dramatische situatie onvermijdelijk."
Formule 1-baas Stefano Domenicali, die in Imola is geboren en dinsdag aangeslagen reageerde op de "tragische gebeurtenissen in de stad en regio waar ik ben opgegroeid", was het ermee eens dat het "moeilijk" zou zijn om de race later in het seizoen te houden. Hij noemde een contractverlenging om de race in 2026 te houden "een optie die op tafel ligt".
Door het wegvallen van de race op Imola zal het seizoen nu hoogstwaarschijnlijk uit 22 races bestaan. Aanvankelijk stond er een recordaantal van 24 races gepland, maar eerder al werd de Grote Prijs van China voor het vierde jaar op rij geschrapt vanwege het coronavirus. De Formule 1 vervolgt volgend weekeinde met de Grote Prijs van Monaco. Tweevoudig wereldkampioen Max Verstappen leidt na de vijf grands prix in het kampioenschap.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
27 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
10 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
14 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
15 uur geleden