Gilead verhoogt winstverwachting door grote vraag coronamiddel
FOSTER CITY (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Gilead Sciences denkt dat de winst over 2020 hoger zal uitvallen dan eerder gedacht, dankzij de grote vraag naar zijn coronamiddel. Het antivirale middel Veklury (met het actieve bestanddeel remdesivir) wordt gebruikt voor de behandeling van ernstig zieke patiƫnten met Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt.
Gilead denkt nu dat de winst per aandeel zal uitkomen tussen de 6,98 tot 7,08 dollar, terwijl eerder op 6,25 tot 6,60 dollar per aandeel werd gerekend. De totale omzet wordt voor 2020 geraamd op ongeveer 24,3 miljard dollar, wat eveneens meer is dan eerder werd voorzien.
Het concern zegt dat de vraag naar Veklury wordt gestuwd door de nieuwe coronagolf, met veel ziekenhuisopnames en behandelingen van patiƫnten. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg ook het middel van Gilead toegediend toen hij het virus onder de leden had.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
6 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic heeft 430 miljoen euro opgehaald in een financieringsronde bij bestaande investeerders. Het grootste deel van dat bedrag is bestemd voor uitbreiding in Duitsland, waar Picnic onder meer wil investeren in distributiecentra.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil een nieuwe terminal bouwen, omdat de grootste luchthaven van het land te krap dreigt te worden voor het grote aantal passagiers. Het maakt deel uit van plannen waarbij het vliegveld tot 2035 een bedrag van 10 miljard euro investeert.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is vrijdag gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld staat sinds het bereiken van een recordniveau van meer dan 126.000 dollar (ongeveer 109.000 euro) in oktober al onder druk. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder de 86.000 dollar.
2 uur geleden