Gilead verhoogt winstverwachting door grote vraag coronamiddel
FOSTER CITY (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Gilead Sciences denkt dat de winst over 2020 hoger zal uitvallen dan eerder gedacht, dankzij de grote vraag naar zijn coronamiddel. Het antivirale middel Veklury (met het actieve bestanddeel remdesivir) wordt gebruikt voor de behandeling van ernstig zieke patiënten met Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt.
Gilead denkt nu dat de winst per aandeel zal uitkomen tussen de 6,98 tot 7,08 dollar, terwijl eerder op 6,25 tot 6,60 dollar per aandeel werd gerekend. De totale omzet wordt voor 2020 geraamd op ongeveer 24,3 miljard dollar, wat eveneens meer is dan eerder werd voorzien.
Het concern zegt dat de vraag naar Veklury wordt gestuwd door de nieuwe coronagolf, met veel ziekenhuisopnames en behandelingen van patiënten. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg ook het middel van Gilead toegediend toen hij het virus onder de leden had.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
13 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
50 minuten geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
59 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
5 uur geleden