Gewonde bij steekpartij op luchthaven Düsseldorf
DÜSSELDORF (ANP) - Door een steekpartij op het vliegveld van het Duitse Düsseldorf is zeker een persoon gewond geraakt. De dader is nog voortvluchtig, berichten Duitse media. Het gaat vermoedelijk om een conflict tussen daklozen.
De steekpartij zou in of bij een parkeergarage hebben plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder benadrukte volgens de krant Rheinische Post dat de veiligheid van reizigers en het vliegverkeer niet in gevaar is geweest. De identiteit van de dader zou al bekend zijn.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - VN-klimaatchef Simon Stiell heeft gastland Brazilië van de klimaattop COP30 aangesproken op de beveiliging van het conferentiecentrum in Belém. Daar stormden dinsdagavond zo'n 150 activisten binnen. Meerdere betogers richtten vernielingen aan en twee beveiligers liepen in het tumult lichte verwondingen op.
1 uur geledenADDIS ABABA (ANP/RTR) - Afrika kampt met de ergste cholera-uitbraak in 25 jaar, meldt de Afrikaanse gezondheidsdienst CDC donderdag. De organisatie wijst naar kwetsbare watersystemen en conflicten als belangrijkste veroorzakers van de toename.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee Palestijnen te hebben gedood bij gevechten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Tegelijkertijd melden de Palestijnse autoriteiten dat Israëlische kolonisten een moskee in brand hebben gestoken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een groot deel van het Britse legerpersoneel krijgt te maken met grensoverschrijdend gedrag in hun werk, volgens een donderdag gepubliceerd onderzoek van het ministerie van Defensie. Twee derde van de vrouwen in reguliere dienst heeft aangegeven dat ze het afgelopen jaar seksueel grensoverschrijdend gedrag hebben ervaren, tegenover een derde van de mannen. De regering noemt de resultaten "onaanvaardbaar".
6 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Noordse en Baltische landen kopen voor Oekraïne voor een half miljard dollar (430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens. Het al eerder aangekondigde pakket is officieel rond, zeggen de defensieministers van de acht NAVO-landen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De klimaatambities voor 2040 waarmee het Europees Parlement heeft ingestemd zijn "ernstig verwaterd", stelt Climate Action Network (CAN). Tegelijkertijd merkt de koepelorganisatie op dat "het ergste is vermeden" nu het hoofddoel van 90 procent minder uitstoot is goedgekeurd. Voorstellen van het parlement om duidelijke criteria op te stellen voor handel in koolstofkredieten ziet CAN als een verbetering.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat Europarlementariërs tijdens een zwangerschapsverlof via een collega kunnen stemmen. Vrouwen mogen hun volmacht afgeven drie maanden voor en zes maanden na de bevalling. Dit voorstel is donderdag met 605 stemmen voor door het Europees Parlement aangenomen. De kieswet van de EU moet nu worden aangepast.
7 uur geleden