Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesprek Corendon en overheid over al dan niet vliegen op Turkije

Gesprek Corendon en overheid over al dan niet vliegen op Turkije

LIJNDEN (ANP) - Reisorganisatie Corendon heeft maandag een gesprek met de overheid over de plannen om vanaf volgende maand weer vakantiereizen naar Turkije aan te bieden. Het bedrijf zoekt de dialoog na een "onverwacht felle reactie" vanuit het kabinet vorige week. Premier Rutte had laten weten de plannen van Corendon onverstandig en onverantwoord te vinden. De beslissing om te gaan vliegen op Turkije hangt mede af van dit gesprek, zo meldt een woordvoerster zondagavond. Hoe laat en waar, kon ze nog niet zeggen.

Het reisadvies voor Turkije, dat nog altijd op 'oranje' staat, is de crux bij de reactie van Rutte. Dit advies houdt in dat de overheid niet-noodzakelijke reizen afraadt. Dat strookt niet met vakanties. Corendon meent echter dat er sprake is van willekeur omdat alle landen buiten Europa een oranje advies hebben. De reisorganisatie meent dat de situatie in Turkije, en dan met name aan de kust, vergelijkbaar is met die in Europese landen waar een 'geel' reisadvies voor geldt.

Topman Steven van der Heijden zei zondagavond al in het NPO Radio 1-programma Dit is de Dag, de beslissing te willen heroverwegen, alleen als anderen ook niet mogen vliegen. "Gelijke monniken, gelijke kappen", zei hij. "Waarom wij de gebeten hond zijn, is me onduidelijk. Daar waar andere maatschappijen helemaal niets tegen hun klanten zeggen, ze afleveren op Schiphol en zeggen: 'Zoek het maar uit', gaan wij juist met ze aan de slag. We vinden het uitermate onrechtvaardig en onzorgvuldig dat we door Rutte zo onderuitgehaald zijn".

Oneerlijke concurrentie

Corendon vindt dat er oneerlijke concurrentie is ontstaan. Turkse luchtvaartmaatschappijen als Pegasus en Sun Express vliegen wel gewoon naar Turkije en vervoeren veel vakantiegangers. Die reizigers komen zonder problemen Nederland in en worden vaak niet eens op de aangeraden twee weken zelfquarantaine gewezen. Datzelfde geldt bijvoorbeeld voor vliegtuigpassagiers die vanuit Zweden en het Verenigd Koninkrijk, die ook een oranje reisadvies hebben, aankomen.

Corendon noemde het eerder al schrijnend te moeten constateren dat luchtvaartmaatschappijen, waaronder KLM en Turkish Airlines, anders worden behandeld dan reisorganisaties. Dat valt volgens het bedrijf niet te rijmen met de erkenning van het kabinet dat de reisbranche een van de bedrijfstakken is die het hardst geraakt is door de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

1 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

3 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

6 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

7 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

9 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

9 uur geleden