Genua herdenkt 43 doden na instorten snelwegbrug
GENUA (ANP/DPA) - Nabestaanden en autoriteiten hebben zaterdag stilgestaan bij de 43 slachtoffers van de instorting van de snelwegbrug in de Noord-Italiaanse havenstad Genua. Daar stortte drie jaar geleden om 11.36 uur de binnenstedelijke brug in de snelweg A10 van Noord-Italië naar de Franse grens in.
Op datzelfde tijdstip namen de aanwezigen bij de ceremonie een minuut stilte in acht, waarna de kerkklokken van de stad luidden en de sirenes van de schepen in de haven loeiden.
De getroffenen die drie jaar geleden hun huis verloren na de instorting gooiden witte rozen in de Polcevera-stroom. Een van de drie pylonen van het Polcevera-viaduct, ook wel de Morandi-brug genoemd, stortte op 14 augustus 2018 in tijdens een storm. Automobilisten verongelukten en bewoners van onder de brug gelegen woningen kwamen om het leven door de vallende brokstukken. Honderden mensen raakten dakloos.
Een mogelijke oorzaak van de ramp is het nalatig onderhoud van de brugconstructie met zijn stalen ophangkabels. Het proces tegen de vermeende verantwoordelijken loopt nog. Een voorlopige hoorzitting wordt in oktober gehouden. De Italiaanse premier Mario Draghi bevestigde opnieuw de toezegging van zijn regering om dergelijke "tragische en pijnlijke gebeurtenissen" niet opnieuw te laten gebeuren. "In Genua heeft de staat het vertrouwen van de burgers in de instellingen geschonden", aldus Draghi, die zei dat met de Morandi-brug "de fundamenten van beschaafd samenleven" zijn aangetast.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
3 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
5 uur geleden