Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Genua herdenkt 43 doden na instorten snelwegbrug

Genua herdenkt 43 doden na instorten snelwegbrug

GENUA (ANP/DPA) - Nabestaanden en autoriteiten hebben zaterdag stilgestaan bij de 43 slachtoffers van de instorting van de snelwegbrug in de Noord-Italiaanse havenstad Genua. Daar stortte drie jaar geleden om 11.36 uur de binnenstedelijke brug in de snelweg A10 van Noord-Italië naar de Franse grens in.

Op datzelfde tijdstip namen de aanwezigen bij de ceremonie een minuut stilte in acht, waarna de kerkklokken van de stad luidden en de sirenes van de schepen in de haven loeiden.

De getroffenen die drie jaar geleden hun huis verloren na de instorting gooiden witte rozen in de Polcevera-stroom. Een van de drie pylonen van het Polcevera-viaduct, ook wel de Morandi-brug genoemd, stortte op 14 augustus 2018 in tijdens een storm. Automobilisten verongelukten en bewoners van onder de brug gelegen woningen kwamen om het leven door de vallende brokstukken. Honderden mensen raakten dakloos.

Een mogelijke oorzaak van de ramp is het nalatig onderhoud van de brugconstructie met zijn stalen ophangkabels. Het proces tegen de vermeende verantwoordelijken loopt nog. Een voorlopige hoorzitting wordt in oktober gehouden. De Italiaanse premier Mario Draghi bevestigde opnieuw de toezegging van zijn regering om dergelijke "tragische en pijnlijke gebeurtenissen" niet opnieuw te laten gebeuren. "In Genua heeft de staat het vertrouwen van de burgers in de instellingen geschonden", aldus Draghi, die zei dat met de Morandi-brug "de fundamenten van beschaafd samenleven" zijn aangetast.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

2 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

2 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

2 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

2 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

4 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

4 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

5 uur geleden