Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Genua herdenkt 43 doden na instorten snelwegbrug

Genua herdenkt 43 doden na instorten snelwegbrug

GENUA (ANP/DPA) - Nabestaanden en autoriteiten hebben zaterdag stilgestaan bij de 43 slachtoffers van de instorting van de snelwegbrug in de Noord-Italiaanse havenstad Genua. Daar stortte drie jaar geleden om 11.36 uur de binnenstedelijke brug in de snelweg A10 van Noord-Italië naar de Franse grens in.

Op datzelfde tijdstip namen de aanwezigen bij de ceremonie een minuut stilte in acht, waarna de kerkklokken van de stad luidden en de sirenes van de schepen in de haven loeiden.

De getroffenen die drie jaar geleden hun huis verloren na de instorting gooiden witte rozen in de Polcevera-stroom. Een van de drie pylonen van het Polcevera-viaduct, ook wel de Morandi-brug genoemd, stortte op 14 augustus 2018 in tijdens een storm. Automobilisten verongelukten en bewoners van onder de brug gelegen woningen kwamen om het leven door de vallende brokstukken. Honderden mensen raakten dakloos.

Een mogelijke oorzaak van de ramp is het nalatig onderhoud van de brugconstructie met zijn stalen ophangkabels. Het proces tegen de vermeende verantwoordelijken loopt nog. Een voorlopige hoorzitting wordt in oktober gehouden. De Italiaanse premier Mario Draghi bevestigde opnieuw de toezegging van zijn regering om dergelijke "tragische en pijnlijke gebeurtenissen" niet opnieuw te laten gebeuren. "In Genua heeft de staat het vertrouwen van de burgers in de instellingen geschonden", aldus Draghi, die zei dat met de Morandi-brug "de fundamenten van beschaafd samenleven" zijn aangetast.

Meer uit Buitenland

Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

4 minuten geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

3 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

3 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

5 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

6 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

7 uur geleden
Kremlin: nieuwe onderhandelingen over Oekraïne met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.

8 uur geleden