Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Genua herdenkt 43 doden na instorten snelwegbrug

Genua herdenkt 43 doden na instorten snelwegbrug

GENUA (ANP/DPA) - Nabestaanden en autoriteiten hebben zaterdag stilgestaan bij de 43 slachtoffers van de instorting van de snelwegbrug in de Noord-Italiaanse havenstad Genua. Daar stortte drie jaar geleden om 11.36 uur de binnenstedelijke brug in de snelweg A10 van Noord-Italië naar de Franse grens in.

Op datzelfde tijdstip namen de aanwezigen bij de ceremonie een minuut stilte in acht, waarna de kerkklokken van de stad luidden en de sirenes van de schepen in de haven loeiden.

De getroffenen die drie jaar geleden hun huis verloren na de instorting gooiden witte rozen in de Polcevera-stroom. Een van de drie pylonen van het Polcevera-viaduct, ook wel de Morandi-brug genoemd, stortte op 14 augustus 2018 in tijdens een storm. Automobilisten verongelukten en bewoners van onder de brug gelegen woningen kwamen om het leven door de vallende brokstukken. Honderden mensen raakten dakloos.

Een mogelijke oorzaak van de ramp is het nalatig onderhoud van de brugconstructie met zijn stalen ophangkabels. Het proces tegen de vermeende verantwoordelijken loopt nog. Een voorlopige hoorzitting wordt in oktober gehouden. De Italiaanse premier Mario Draghi bevestigde opnieuw de toezegging van zijn regering om dergelijke "tragische en pijnlijke gebeurtenissen" niet opnieuw te laten gebeuren. "In Genua heeft de staat het vertrouwen van de burgers in de instellingen geschonden", aldus Draghi, die zei dat met de Morandi-brug "de fundamenten van beschaafd samenleven" zijn aangetast.

Meer uit Buitenland

Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

2 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

2 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

5 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

5 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

9 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

9 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

9 uur geleden